چهارمین مراسم دعای کمیل زائران ایرانی در مکه برگزار
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر چهارمین مراسم دعای کمیل زائران ایرانی در مکه برگزار
شد
به گزارش سوالات شرعی و احکام، چهارمین مراسم دعای روح‌بخش کمیل پنج شنبه شب (اول تیر) در مکه مکرمه برگزار شد و زائران ایرانی مناجات عارفانه مولی الموحدین حضرت علی (ع) را در جوار بیت الله الحرام زمزمه کردند.
مراسم دعای کمیل این هفته، در چهار هتل الایام ایلیت، ورقان النور، میدان و ویولیت محل استقرار زائران ایرانی برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب سرپرست حجاج ایرانی در اولین هفته حضور خود در مراسم دعای کمیل مکه، در جمع ضیوف الرحمان در هتل الایام ایلیت سخنرانی کرد.
در این مراسم که رئیس سازمان حج و زیارت و شماری از مسئولان بعثه مقام معظم رهبری و این سازمان حضور داشتند، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در سخنانی مهمترین فلسفه حج را بعد اخلاقی آن دانست و تفکر در این سرزمین را از همه عبادات برتر توصیف کرد.
وی افزود: مهمترین فلسفه حج همان دگرگونی اخلاقی است که در انسان‌ها به وجود می‌آورد.

در ادامه این مراسم زائران ایرانی در فضایی معنوی با نوای سیدرضا نریمانی فرازهای دعای کمیل را زمزمه کردند و با مدیحه سرایی و روضه خوانی این ذاکر اهل بیت اشک ریختند.
علاوه بر مراسمی که با حضور و سخنرانی سرپرست حجاج ایرانی برگزار شد؛ آئین‌های مشابه دیگری به صورت متمرکز درهتل های ورقان نور، میدان و ویولیت با سخنرانی حجج الاسلام ناصر رفیعی، سید ابوالحسن مهدوی و علی ثمری در مکه مکرمه برگزارشد.
در این آئین‌ها مومنان در شب ابراز بندگی به درگاه پروردگار یکتا در فضایی معنوی در جوار خانه خدا با نوای مداحان اهل بیت حاج علی مالکی نژاد، حمیدرضا رمضانپور و مهدی سروری، ندای “یا غیاث المستغیثین” سر داده و فرازهای دعای پرفیض کمیل را در هتل‌های محل استقرار کاروان‌های حجاج کشورمان با هم نجوا کردند و در جوار بیت الله الحرام دست به دعا برداشتند.
بر اساس این گزارش، همانند این مراسم در دیگر هتل‌های محل اسکان زائران ایرانی در مکه مکرمه نیز به صورت خودجوش برگزار شد.
آخرین کاروان زائران ایرانی حوالی نیمه شب فرودگاه همدان را به مقصد فرودگاه جده ترک کرد و به این ترتیب روند اعزام حجاج کشورمان به سرزمین وحی پایان یافت. امیدوارم از خبر چهارمین مراسم دعای کمیل زائران ایرانی در مکه برگزار
شد
راضی بوده باشید.

چهارمین مراسم دعای کمیل زائران ایرانی در مکه برگزار
شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۳ ۰۲:۴۳:۳۹