چهارمین مراسم دعای کمیل در مدینه برگزار شد 

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر چهارمین مراسم دعای کمیل در مدینه برگزار شد  به گزارش سوالات شرعی و احکام، چهارمین دعای روح‌بخش کمیل پنج شنبه شب (۲۵ خرداد) با حضور پرشور زائران ایرانی در شهر پاک پیامبر مکرم اسلام (ص) مدینه منوره برگزار شد.
مراسم دعای کمیل این هفته همچون هفته گذشته در سه هتل مدینه الجدیده‌، قصر اندلالس و دره امجد سلام محل استقرار زائران ایرانی برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب سرپرست حجاج ایرانی در سومین هفته حضور خود در مراسم دعای کمیل امشب در جمع ضیوف الرحمان در هتل مدینه الجدیده سخنرانی کرد.
در این مراسم که کاروان جانبازان سرفراز و شماری از نمایندگان بیوت مراجع عظام تقلید حضور داشتند نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بر درس و الگو گرفتن از رسول اکرم (ص) تاکید کرد و آن را شیوه معصومین دانست.
وی افزود: پیامبر درس خدا پرستی و دین پرستی به ما داد و یک دین هوشمند را به جهان عرضه کرد.
در ادامه این مراسم، زائران ایرانی در فضایی که با حضور و همنوایی جانبازان سرفراز معنویت خاصی داشت همراه با حاج عباس حیدرزاده ذاکر اهل بیت فرازهای دعای کمیل را زمزمه کردند و در جوار بارگاه نبوی و جنت البقیع دست به دعا برداشتند
علاوه بر مراسمی که با حضور و سخنرانی سرپرست حجاج ایرانی درهتل مدینه الجدیده برگزار شد؛ آئین‌های مشابه دیگری در هتل دره امجد سلام، با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی استاد حوزه و دانشگاه و قرائت دعای کمیل و مدیحه سرایی توسط محمد حیدری و هتل قصر الاندلس با سخنرانی آیت الله کعبی عضو خبرگان رهبری و قرائت دعای کمیل و مدیحه سرایی توسط مهدی سروری برگزار شد.
بر اساس این گزارش، همانند این مراسم در دیگر هتل‌های محل اسکان زائران ایرانی که در نزدیکی مسجد النبی قرار دارند، نیزبه صورت خودجوش برگزار شد.
شمار زائران ایرانی در سرزمین وحی (‌مکه و مدینه) به حدود ۷۰ هزار نفر می‌رسد و روند اعزام زائران کشورمان به روال عادی در جریان است.گفتنی است حدود ده هزار زائر ایرانی خانه خدا هم اکنون در مدینه منوره حضور دارند. امیدوارم از خبر چهارمین مراسم دعای کمیل در مدینه برگزار شد  راضی بوده باشید.

چهارمین مراسم دعای کمیل در مدینه برگزار شد   در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۶ ۰۲:۳۹:۴۶