چراغ سبز ایتالیا برای پیوستن به ائتلاف دریایی ضد صنعا
دردریای سرخ

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر چراغ سبز ایتالیا برای پیوستن به ائتلاف دریایی ضد صنعا
دردریای سرخ
به گزارش سوالات شرعی و احکام، وزیر دفاع ایتالیا در مواضعی همسو با ائتلاف نظامی آمریکا در دریای سرخ اعلام کرد که در عملیات نظامی ضد یمن در دریای سرخ شرکت خواهیم کرد.
پایگاه خبری روسیا الیوم گزارش داد که گیدو کروستو، وزیر دفاع ایتالیا اعلام کرد که ایتالیا در عملیات احتمالی اتحادیه اروپا برای محافظت از تردد کشتی‌های تجاری در دریای سرخ در برابر تهدیدات دریایی صنعا شرکت خواهد کرد.
وزیر دفاع ایتالیا افزود: «ایتالیا قطعاً در عملیات دریایی اتحادیه اروپا شرکت خواهد کرد، زیرا ۱۵ درصد کشتی‌های تجارت دریایی جهانی از دریای سرخ عبور می‌کنند و ایتالیا بیشترین آسیب را دیده است و ما یک کشتی (جنگی) در منطقه (دریای سرخ) داریم که از کشتی‌های (تجاری) ما محافظت می‌کند.»
وی همچنین تاکید کرد که رم پیشنهادی برای شرکت در حمله‌ها به مواضع یمنی‌ها دریافت نکرده است، زیرا متحدان ایتالیا «به خوبی می‌دانند» که دولت برای شرکت در هرگونه اقدام نظامی به حمایت و مصوبه پارلمان نیاز دارد.
پیش از این، پایگاه خبری Euobserver در گزارشی اعلام کرده بود که اتحادیه اروپا حداقل سه کشتی جنگی را تا ماه مارس آتی (اسفند) به دریای سرخ برای مشارکت در ائتلاف نظامی آمریکا برای توقف حمله‌های صنعا به کشتی‌های تجاری اعزام خواهد کرد. امیدوارم از خبر چراغ سبز ایتالیا برای پیوستن به ائتلاف دریایی ضد صنعا
دردریای سرخ
راضی بوده باشید.

چراغ سبز ایتالیا برای پیوستن به ائتلاف دریایی ضد صنعا
دردریای سرخ  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۱۴ ۰۲:۳۸:۱۴