پیگیری رفع مشکلات موزه آبادان از طریق وزیر میراث
فرهنگی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پیگیری رفع مشکلات موزه آبادان از طریق وزیر میراث
فرهنگی
سید محمد مولوی در گفت‌وگو با خبرنگار سایت احکام اظهار کرد: دلایل کم توجهی به بازسازی، تعمیر و تأمین تجهیزات اختصاصی و امنیتی برای موزه شهرستان آبادان چیست؟
وی افزود: آبادان یکی از شهرهای تاریخی و مهم کشور است که آثار و اشیای مرتبط با سرگذشت پُرماجرای آن در موزه این شهرستان نگهداری می‌شوند اما به دلیل فرسودگی ساختمان، نبود ویترین‌های مناسب، نبود تجهیز موزه به دوربین‌های مناسب و به روز و نبود سامانه‌ها و تجهیزات امنیتی مناسب، اشیای تاریخی از موزه جمع‌آوری شده و هیچ گونه امکانی برای بازدید از آنها توسط مراجعه کنندگان وجود ندارد.
نماینده مردم آبادان در مجلس تاکید کرد: وصل نبودن به شبکه پلیس (۱۱۰)، نبود سیستم روشنایی مناسب، نبود دیوار ایمن در اطراف موزه (حصار غیر ایمن وجود دارد) و نبود دیگر تجهیزات امنیتی و هشدار دهنده سبب شده تا مشکلات متعدد امنیتی برای این موزه ایجاد شود.
مولوی تصریح کرد: با توجه به ارزش غیرقابل وصف آثار و اشیای گردآوری شده در این موزه، چرا برای رفع مشکلات و مسائل مذکور تاکنون اقدام مؤثری نشده است؟ برنامه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای تعمیر و تجهیز موزه شهرستان آبادان چیست؟
وی گفت: از ظرفیت قانونی مجلس مطالبه جدی به منظور رفع کامل مشکلات موزه را انجام می‌دهیم و در حال پیگیری هستم. امیدوارم از خبر پیگیری رفع مشکلات موزه آبادان از طریق وزیر میراث
فرهنگی
راضی بوده باشید.

پیگیری رفع مشکلات موزه آبادان از طریق وزیر میراث
فرهنگی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۲۰ ۰۲:۴۰:۱۵