پیگیری تأمین اعتبارات مورد نیاز تدوین دانشنامه دفاع مقدس
لرستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پیگیری تأمین اعتبارات مورد نیاز تدوین دانشنامه دفاع مقدس
لرستان
به گزارش خبرنگار سایت احکام، مجید منعمی روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان لرستان با محوریت دانشنامه دفاع مقدس استان با بیان اینکه تدوین دانشنامه کاری بزرگ و اساسی است، اظهار داشت: تبیین دفاع مقدس با جزئیات از تأکیدات مقام معظم رهبری است و افق استراتژیک ایشان، موضوع آینده انقلاب و انتقال فرهنگ دفاع مقدس با همه جزئیات به نسل‌های بعدی است.
وی با اشاره به فرمایشات متعدد مقام معظم رهبری درباره اهمیت تبیین دفاع مقدس برای جوانان گفت: ایشان می‌فرمایند که «من مشتاقم که جوان‌های ما قصه جنگ تحمیلی هشت ساله را بدانند که چه بود، این را بارها گفته‌ایم؛ افراد هم گفته‌اند و تشریح کرده‌اند؛ اما یک نگاه کلان به این هشت سال، با اطلاع از جزئیاتی که وجود داشته است، خیلی برای برنامه‌ریزی آینده‌ی جوان در روزگار ما مهم است.» و این نشان می‌دهد ایشان آینده انقلاب و افق استراتژیک را در همه ابعاد و دفاع مقدس، به سبب اینکه حاوی ارزش‌های اصیل و عمیق است، به جوانان گره می‌زنند.
معاون استاندار لرستان با تاکید بر اینکه فضای دفاع مقدس باید به درستی و با تمام جزئیات منتقل شود، افزود: در لرستان با تلاش و همت مضاعف، این فعالیت‌ها آغاز شده است و به عنوان بستری در تدوین دانشنامه‌ها اثرگذار است و به سایر استان‌ها نیز تسری پیدا کرده است.
منعمی، تدوین دانشنامه را یک اقدام و جهاد علمی دانست و افزود: دانشنامه صرفاً جمع‌آوری و نشر اطلاعات نیست؛ بلکه باید دقیق باشد.
وی با اشاره به اینکه تدوین دانشنامه یک اقدام راهبردی و استراتژیک نیز می‌تواند باشد، تاکید کرد: تدوین دانشنامه باید به عنوان یک دغدغه، ضرورت و تکلیف برای همه مسئولان و دلسوزان نظام، چه کسانی که در مسند مسئولیت نشسته‌اند و چه کسانی که در یک تعریف عام جز آحاد مردم محسوب می‌شوند؛ قرار گیرد.
معاون استاندار لرستان با اشاره به اینکه ارائه کار دانشنامه باید فاخر باشد، افزود: کار فاخر هزینه‌بر است، اما اگر اعتبارات مورد نیاز دیرتر تأمین شد، کار نباید متوقف شود؛ چرا که این کار برای نظام و انقلاب ضروری است.
منعمی با اشاره به اینکه پیگیری‌های لازم برای تأمین اعتبارات مورد نیاز دانشنامه صورت خواهد گرفت، عنوان کرد: با جدیت پای کار هستیم و تاکید می‌کنم فرمانداران در شهرستان‌ها با دقت دانشنامه دفاع مقدس را در اولویت کاری خود قرار دهند که اگر در پرداختن به این موضوع مهم عقب هستند دلسوزانه این کار را پیگیری کنند. امیدوارم از خبر پیگیری تأمین اعتبارات مورد نیاز تدوین دانشنامه دفاع مقدس
لرستان
راضی بوده باشید.

پیگیری تأمین اعتبارات مورد نیاز تدوین دانشنامه دفاع مقدس
لرستان  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۵-۳۰ ۰۲:۴۰:۳۰