پیشنهاد حماس شانس جدی برای رسیدن به توافق دارد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پیشنهاد حماس شانس جدی برای رسیدن به توافق دارد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از خبرگزاری رویترز، گرچه از اواخر ماه مِی میلادی مذاکرات صلح میان جنبش حماس و رژیم صهیونیستی به دلیل زیاده خواهی مقامات صهیونیست به بن بست رسیده و متوقف شد اما اکنون کورسوی امیدی برای رسیدن به یک توافق به منظور استقرار آتش بس در غزه دیده می‌شود.
یک مقام صهیونیست که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری رویترز از پیشرفت چشمگیر در مذاکرات صلح میان طرفین خبر داد.
این منبع که جزو تیم مذاکره کننده صهیونیست‌ها با حماس است، اعلام کرد: “پیشنهاد اخیر حماس برای استقرار آتش بس شامل پیشرفت قابل توجهی است.” با این حال، وی از ارائه جزئیات بیشتر پیرامون این پیشنهاد و نظر نهایی مقامات صهیونیست پیرامون آن خودداری کرد.
وی تاکید کرد: اکنون یک شانس جدی برای رسیدن به توافق صلح وجود دارد اما این مسئله کاملاً به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بستگی دارد.
این مقام صهیونیست خاطر نشان کرد: این پیشنهاد می‌تواند به پیشبرد مذاکرات کمک کند. اکنون یک توافق با شانس واقعی برای اجرایی شدن روی میز قرار دارد. گرچه بندهای پیشنهاد مطرح شده به سهولت قابل اجرا نیست اما آنها نباید توافق را به هم بزنند.
اینکه چه میزان دیدگاه این مقام صهیونیست منعکس کننده دیدگاه نتانیاهو است، مشخص نیست. با این حال، آنچه به نظر مسلم می‌رسد شکاف فزاینده میان ارتش رژیم صهیونیستی و کابینه ائتلافی و افراطی نتانیاهو است. امیدوارم از خبر پیشنهاد حماس شانس جدی برای رسیدن به توافق دارد راضی بوده باشید.

پیشنهاد حماس شانس جدی برای رسیدن به توافق دارد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۷-۰۵ ۰۲:۴۰:۲۴