پیشتازی ذوب آهن اصفهان در تهران/ همه بودند جز حدادی!

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پیشتازی ذوب آهن اصفهان در تهران/ همه بودند جز حدادی! به گزارش خبرنگار سایت احکام، نخستین مرحله از بیست و هفتمین دوره رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی باشگاههای کشور در بخش آقایان با پیشتازی تیم ذوب آهن اصفهان در مجموعه دوومیدانی آفتاب انقلاب تهران به پایان رسید. در این رقابتها بیش از ۲۲۰ ورزشکار در قالب ۱۰ تیم؛ ذوب آهن اصفهان، آکادمی گل‌گهرسیرجان، نفت تهران، کاراماشین، نیروی زمینی ارتش، بازرگانی عماد، تکنیک برتر بابلسر، عقاب نیروی هوایی، صنعت مس کرمان و آکادمی فارس با یکدیگر به رقابت پرداختند.
در پایان مرحله اول، تیم ذوب آهن اصفهان با ۲۰۱ امتیاز پیشتاز شد و تیم‌های نفت تهران و آکادمی گل‌گهرسیرجان به ترتیب با ۱۷۸ و ۱۶۶ امتیاز در جایگاههای دوم و سوم ایستادند. تیم‌های؛ کاراماشین، نیروی زمینی ارتش، بازرگانی عماد، تکنیک برتر بابلسر و عقاب نیروی هوایی، به ترتیب در جایگاههای چهارم تا هشتم جدول ایستادند
از نکات این رقابت ها می توان به غیبت احسان حدادی اشاره کرد. در شرایطی که بیشتر نفرات تیم ملی در این رقابت ها حاضر بودند احسان حدادی باز هم نیامد تا در غیبت وی حسین رسولی با ۶۳ متر و ۲ سانتی متر قهرمان این رقابت شود.
گفته شده حدادی به دلیل عدم آمادگی در مرحله نخست رقابت های لیگ برتر دوومیدانی شرکت نداشته است.
اما در مسابقه این مرحله تعدادتیم ها و ورزشکاران نسبت به دوره قبل بیشتر بود و همین مسئله باعث شده بود تا مسابقات فشرده و در کیفیت بهتری برگزار شود هر چند که برگزاری این رویداد در فاصله میان دو مسابقه مهم آسیایی یعنی قهرمانی آسیا و بازیهای آسیایی هانگژو در زمان مناسبی نبود چرا که دوومیدانی کاران اعزامی به این دو رویداد هیچکدام در آمادگی کامل نبودند.
در این روز بعد از سالها شاهد ثبت رکورد بالای دو متر در پرش ارتفاع بودیم به طوریکه سه ورزشکار در این ماده بعد از سالها رکوردی بالای دو متر را ثبت کردند. همین طور در پرتاب دیسک رسولی تنها با دو سانت قهرمانی را از آن خود کرد.
مهدی پیرجهان که دو روز قبل از سی و یکمین دوره بازیهای دانشجویان جهان با کسب رتبه ششم به ایران بازگشته بود در مسابقه ۴۰۰ متر مانع اول شد و با این قهرمانی ۱۰ امتیاز به امتیازات خودش اضافه کرد. در ۵ هزار زمانپور اول شد و حسین کیهانی ورزشکار سرشناس این رشته به عنوان سومی رسید. اما در دوی زیبای امدادی در ماده ۴ در ۱۰۰ متر نفت اول و گل گهر در رده پنجم ایستاد و در دوی ۴ در ۴۰۰ تیم گل گهر سیرجان تیم نفت را پشت سر گذاشت و قهرمان شد و تیم نفت سوم، تا این دو عنوان تیمی از آن یک تیم نباشد.
در دوی ۸۰۰ متر امیر مرادی برادر سجاد مرادی دونده رکورد دار دوهای نیمه استقامت ایران هم حاضر بود اما در این مسابقه به عنوان پنجمی بسنده کرد.
نفرات برتر این مرحله به این ترتیب است:
پرش با نیزه: ارشیا مصدق نفت تهران ۴ متر و ۸ سانتی مترپرش سه گام: حمیدرضا کیا از نفت تهران با ۱۶ متر و ۵ سانتی مترپرش ارتفاع: کیوان قنبرزاده از نفت تهران با دو متر و ۱۰ سانتی مترپرش طول: حسن میهن پرست از نیروی هوایی عقاب با ۷ متر و ۳۳ سانتی متر۱۰۰ متر: بنیامین یوسفی از آکادمی گل‌گهرسیرجان با ۱۰ ثانیه و ۲۹ صدم ثانیه۱۱۰ متر مانع: علی سلامتیان از ذوب آهن اصفهان با ۱۴ ثانیه و ۳۰ صدم ثانیه۲۰۰ متر: محمد حسین ابارقی از مس کرمان با زمان ۲۱ ثانیه و ۱۳ صدم ثانیه۴۰۰ متر: میلاد ناصح جهانی ازآکادمی گل‌گهرسیرجان با ۴۷ ثانیه ۵۴ صدم ثانیه۴۰۰ متر مانع: مهدی پیرجهان از آکادمی گل‌گهرسیرجان با ۵۳ ثانیه۸۰۰ متر: سبحان احمدی از آکادمی گل‌گهرسیرجان با زمان ۱ دقیقه و ۵۰ ثانیه و ۱۱ صدم ثانیه۱۵۰۰ متر: امیر فرزام صفوی از آکادمی گل گهر سیرجان با ۳ دقیقه و ۴۸ ثانیه و ۸۹ صدم ثانیه۳هزار متر مانع: امیر زمانپور از ذوب آهن اصفهان با ۹ دقیقه و ۳۱ صدم ثانیه۵ هزار متر: امیر زمانپور از ذوب آهن اصفهان با زمان ۱۴ دقیقه و ۵۴ ثانیه و ۵۰ صدم ثانیه۱۰ هزار متر: محمد حسین طیبی از کارا ماشین با ۳۱ دقیقه و ۲۹ ثانیه و ۳۵ صدم ثانیهنیمه ماراتن: صابر چرخی از کارا ماشین با زمان یک ساعت و ۱۰ دقیقه و ۵ صانیهپرتاب دیسک: حسین رسولی از آکادمی گل‌گهرسیرجانن با ۶۳ متر و ۶۲ سانتی مترپرتاب وزنه: مرتضی ناظمی از ذوب آهن اصفهان با ۱۹ متر و ۷ سانتی مترپرتاب نیزه: صادق خادمی از ذوب آهن اصفهان با ۷۱ متر و ۸۸ سانتی مترپرتاب چکش: رضا مقدم از آکادمی گل‌گهرسیرجان با ۶۹ متر و ۶۹ سانتی مترتیمی ۴ در ۱۰۰ متر: نفت تهران با زمان ۳ دقیقه و ۱۵ ثانیه و ۳۷ صدم ثانیهتیمی ۴ در ۴۰۰ متر: آکادمی گل‌گهرسیرجان بازمان ۳ دقیقه و ۱۵ ثانیه و ۳۷ صدم ثانیهدهگانه: امیر مهدیه حنیفه از نفت تهران با ۶۲۸۱ امتیاز امیدوارم از خبر پیشتازی ذوب آهن اصفهان در تهران/ همه بودند جز حدادی! راضی بوده باشید.

پیشتازی ذوب آهن اصفهان در تهران/ همه بودند جز حدادی!  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۰۸ ۰۲:۳۸:۵۹