پیامی از شلمچه به قلب غزه/ ما آماده نبرد هستیم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پیامی از شلمچه به قلب غزه/ ما آماده نبرد هستیم سوالات شرعی و احکام؛ گروه استان‌ها: از همان لحظه که «طوفان الاقصی» در فلسطین وزیدن گرفت و پایه‌های سست حکومت منحوس رژیم اشغالگر قدس را به لرزه درآورد، شهرهای مختلف خوزستان سراسر شور و حماسه شدند و مردم با هر وسیله و مراسم و امکانی پیام خوشحالی و همدردی خود را به مردم فلسطین اعلام کردند.
مردم خوزستان با خوشحالی مردم فلسطین خوشحالی کردند و با ناراحتی آنها، ناراحت شدند و با برگزاری تجمع‌های مختلف پیام همدردی خود را به گوش دنیا و مردم مقاوم فلسطین رساندند. مردم عادی، جامعه پزشکان، هنرمندان و اهل رسانه، کشاورزان، صنعتگران و … همه و همه با برگزاری مراسم‌هایی ضمن اعلام حمایت از رزمندگان مقاوم فلسطین، با آنها همدردی کردند.
اما در کنار همه تجمع‌ها، مراسم‌ها و گردهمایی‌ها، حضور باشکوه مردم در نقطه صفر مرزی شلمچه پیامی روشن برای مردم فلسطین و رژیم اشغالگر قدس بود چرا که شلمچه نماد مقاومت، ایثارگری و از خود گذشتگی مردم ایران است که زمانی جوانان غیور ایران و رزمندگان جان برکف اسلام برای اینکه ذره‌ای از خاک کشور در دست دشمن باقی نماند، مردانه و با وجود تسلط کامل عراق به شلمچه، شجاعانه وارد میدان نبرد شدند و دشمن را به عقب راندند تا وجبی از خاک میهن اسلامی در دست دشمن متجاوز نباشد.

اکنون نیز گروه‌های مختلفی که در روزهای اخیر تجمعات بی شماری را برگزار کردند از نقاط مختلف خوزستان خود را به نقطه صفر مرزی شلمچه رساندند و با شعار، دعا، در دست داشتن پرچم‌های فلسطین و یزله (پایکوبی حماسی مخصوص مردم عرب) حمایت خود را از آرمان‌های فلسطین و جبهه مقاومت اعلام کردند.
آماده جنگ در غزه هستیم
علی غبیشاوی جوان ۲۸ ساله‌ای که با پرچم فلسطین و در کنار برادرش در این مراسم حاضر بود در خصوص انتخاب شلمچه برای این تجمع می‌گوید: پیام واضح است، دیروز جوانان ما مردانه در شلمچه در برابر دشمن جنگیدند و جوانان امروز آماده هستند در غزه در برابر رژیمی اشغالگر و سفاک مبارزه کنند.
وی می‌افزاید: اگر شرایطی فراهم شود که بتوانیم به غزه اعزام شویم دنیا می‌داند که جوانان ایرانی می‌توانند معادلات این جنگ نابرابر را به سود مظلومان تغییر دهند و خاورمیانه‌ای بودن یک رژیم آپارتاید را تشکیل دهند که مملو از صلح و صفا و انسانیت باشد.

در میان مردمی که با خودروهای شخصی از شهرهای مختلف خوزستان خود را به شلمچه رسانده بودند، بیش از همه حضور جوانان به چشم می‌خورد که چفیه هایی که نماد فلسطین است به گردن انداخته‌اند و با شور و حرارت خاصی علیه رژیم اشغالگر قدس و حامیان آن شعار می‌دادند.
امروز حرم ما غزه است
«صادق آل کثیر» جوانی که روی خودروی خود نوشته است «امروز حرم ما غزه است» می‌گوید: افتخار ما مردم ایران این است که مدافع حرم اهل بیت بوده و هستیم و در عراق و سوریه نشان داده‌ایم که در این زمینه با هیچ دولت و ابرقدرتی شوخی نداریم و پای آرمان‌های خود حاضریم جان خود را تقدیم کنیم.
وی می‌افزاید: شاید در غزه حرمی از اهل بیت وجود ندارد ولی مردم مظلومی که پناهی در برابر موشک‌های صهیونیست‌های جنایتکار ندارند، لایق دفاع هستند و مدافعان حرم اهل بیت آماده نبرد هستند تا ضمن دفاع از مردم غزه، اسرائیل را از صحنه روزگار پاک کنند. من به همراه چهار تن از دوستانم اینجا هستیم که از نظام جمهوری اسلامی ایران بخواهیم شرایط ما را برای اعزام به غزه فراهم کنند چرا که ما آماده نبرد با دشمن هستیم.

حضور خانوادگی مردم در این تجمع هم جالب توجه بود. خانواده‌هایی که با خودروی خود آمده‌اند و با حمل پرچم‌های فلسطین یک صدا فریاد «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» سر می‌دهد. اما دلیل این حضور خانوادگی چیست؟
خانمی که با خانواده خود در میان جمعیت حاضر شده است در این زمینه به ما می‌گوید: در غزه هیچ خانواده‌ای در امان نیست و حملات جنایتکاران صهیونیستی بیشتر از همه به کودکان و زنان آسیب زده است و دنیا نظاره گر این ظلم و جنایت است به همین دلیل خانوادگی اینجا حضور پیدا کرده‌ایم که نشان دهیم حامی کودکان مظلوم و زنان زجر کشیده فلسطین هستیم.
وی می‌گوید: همسر و برادرانم می‌گویند کاش شرایطی بود که مثل سوریه و عراق می‌توانستیم برای دفاع از مردم مظلوم غزه نیز وارد خاک فلسطین شویم و از مسلمانان آنجا دفاع کنیم و ما از دولت می‌خواهیم شرایط اعزام جوانان ما به غزه را فراهم کند.
مردم خوزستان با راهپیمایی در «طریق الحسین» که تا همین یک ماه پیش مسیر حضور آنها به سمت حضور در مراسم اربعین حسینی بود نشان دادند، همانگونه در احیای شعائر اهل بیت حضوری باشکوه دارند، در دفاع از مسلمانان هم جدی هستند. در این مراسم خودروها و موتورسواران با در دست داشتن پرچم کشور فلسطین و ایران با مردم فلسطین همدردی کردند. راهپیمایی در مسیر ۱۴ کیلومتری از میدان مقاومت به سمت مرز شلمچه شروع و پس از آن سه کیلومتر به شکل پیاده تا محوطه پایانه مرزی شلمچه ختم شد.
در انتظار فتوای رهبری
نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز نیز در جمع مردم سخنرانی و اعلام کرد که اگر رهبر معظم انقلاب اسلامی، فرمان جهاد صادر کنند کار اسرائیل را در عرض ۲۴ تمام می‌کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمدنبی موسوی‌فرد بیان می‌کند که همانطور که خداوند متعال وعده کرده «ان الباطل کان زهوقا» یعنی وقتی که بلا به اوج می‌رسد، خداوند به یاری انسان‌های مظلوم آمده و طومار ظلم توسط مردم در هم می‌پیچد.

وی می‌افزاید: در تمام این سال‌ها به گونه‌ای تبلیغ کردند که ارتش اسرائیل شکست‌ناپذیر است اما نیروهای جبهه مقاومت غزه در یک روز صدها اسرائیلی را به درک واصل، تعداد زیادی از آنها را اسیر و همچنین ۲۲ شهرک را اختیار گرفتند.
امام جمعه اهواز می‌گوید: اصل اول راهبردی که اسرائیلی‌ها برای خود تعریف کرده بودند «بازدارندگی» است یعنی به گونه‌ای تبلیغ کنند که امکان پیروزی مقابل آنها وجود ندارد اما حماس اولین اصل آنها را پایمال کرد.
وی با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا با کمال بی‌شرمی اعلام می‌کند ما در کنار اسرائیل هستیم، می‌گوید: پنهان‌سازی جنایات ارتش اشغالگر قدس از سوی رسانه‌های تحت نفوذ رژیم صهیونیستی و استکبار توهین به شعور بشریت است.
موسوی فرد همچنین تاکید می‌کند: اسرائیل و استکبار بداند اگر امت اسلامی اراده کند تحت فرمان مقام معظم رهبری میلیون‌ها نفر از ارتش مقاومت از ۱۷ کشور عالم اسلام در محورهای یمن، سوریه، عراق، افغانستان و لبنان مثل صاعقه بر سر آنها فرود می‌آیند. اگر مقام معظم رهبری اجازه دهند امت اسلامی کمتر از ۲۴ ساعت، رژیم پوشالی صهیونیستی را از نقشه روزگار پاک خواهد کرد.
میراث حاج قاسم
صادق عباس زاده هم جزو جوانان حاضر در مراسم است، او می‌گوید: چندی قبل در مراسم اربعین از همین مسیر و در اوج گرما خود را به خیل عظیم عاشقان اهل بیت در عراق رساندم و در مراسم اربعین شرکت کنم. ما در اربعین یاد می‌گیریم که همه مسلمانان یک امت واحد هستند و امروز بخشی از امت، تحت ظلم استکبار جهانی قرار گرفته است.

وی می‌افزاید: ما جوانان ایرانی اعلام می‌کنیم آماده نبرد هستیم و در صورتی که جبهه مقاومت شرایط اعزام ما را فراهم کند بدون هیچ ترس و واهمه آماده نبرد هستیم و با روی گشاده از شهادت که آرزوی همیشگی ماست استقبال می‌کنیم.
عباسی تاکید می‌کند: دشمن یادش باشد جوانان ایرانی سربازان شهید حاج قاسم سلیمانی هستند که حتی اسمش لرزه بر اندام دشمن می‌انداخت. دشمن شاید خوشحال شده بود که اسطوره مقاومت ما را بزدلانه شهید کرد ولی امروز آنها هم می‌دانند که در حال جنگ با میراث حاج قاسم هستند و باید حقیرانه در پناهگاهشان پنهان شوند. امیدوارم از خبر پیامی از شلمچه به قلب غزه/ ما آماده نبرد هستیم راضی بوده باشید.

پیامی از شلمچه به قلب غزه/ ما آماده نبرد هستیم  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۲۱ ۰۲:۴۱:۲۸