پیاده روی کوتاه در روز احتمال ابتلا به افسردگی را کاهش می
دهد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پیاده روی کوتاه در روز احتمال ابتلا به افسردگی را کاهش می
دهد
به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از مدیکال نیوز، ورزش می‌تواند به مدیریت وزن، کاهش خطر بیماری، تقویت استخوان‌ها و ماهیچه‌ها و حتی بهبود سلامت مغز کمک کند.
شواهد نشان می‌دهد ورزش می‌تواند علائم افسردگی، علت اصلی بیماری‌های مرتبط با سلامت روان را نیز کاهش دهد.
با این حال، توصیه‌ها در مورد میزان ورزش برای تأثیرگذاری مفید متفاوت است.
اکنون، یک مطالعه ۱۰ ساله در ایرلند نشان داده است که حتی مقدار کمی ورزش، مانند ۲۰ دقیقه پیاده روی در اکثر روزها، می‌تواند به کاهش خطر افسردگی در افراد مسن کمک کند.
افسردگی، احساس مزمن پوچی، غمگینی یا ناتوانی در احساس لذت، یکی از شایع‌ترین مشکلات سلامت روان است. طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت، این بیماری حدود ۵ درصد از بزرگسالان را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار می‌دهد.
درمان‌های افسردگی به نوع افسردگی فرد بستگی دارد، اما ممکن است شامل داروهای ضد افسردگی، روان درمانی، مانند درمان شناختی رفتاری (CBT) یا ترکیبی از درمان و دارو باشد. این درمان‌ها برای بسیاری از افراد مؤثر هستند، اما افسردگی پس از قطع درمان می‌تواند عود کند.
شواهد روزافزونی وجود دارد که تغییرات سبک زندگی می‌تواند علائم افسردگی را کاهش دهد. تجزیه و تحلیل ۲۱ مطالعه در سال ۲۰۱۴ نشان داد که رژیم غذایی سرشار از میوه، سبزیجات، ماهی و غلات کامل ممکن است با کاهش خطر افسردگی مرتبط باشد. و یک بررسی در سال ۲۰۲۲ از مطالعات نشان داد که ورزش علائم افسردگی را کاهش می‌دهد.
با این حال، مطالعات کمی در مورد میزان ورزش مورد نیاز برای تأثیر مثبت بر افسردگی بررسی شده است.
در حال حاضر، یک مطالعه ۱۰ ساله توسط محققان دانشگاه لیمریک، ایرلند نشان داده است که حتی مقدار کمی ورزش می‌تواند افسردگی را در بین افراد مسن – افراد ۵۰ ساله و بالاتر – کاهش دهد.
این مطالعه نشان داد که ۲۰ دقیقه پیاده روی سریع، ۵ بار در هفته به طور قابل توجهی خطر ابتلاء به افسردگی را کاهش می‌دهد. امیدوارم از خبر پیاده روی کوتاه در روز احتمال ابتلا به افسردگی را کاهش می
دهد
راضی بوده باشید.

پیاده روی کوتاه در روز احتمال ابتلا به افسردگی را کاهش می
دهد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۲۰ ۰۲:۳۹:۰۳