پویش ملی بیماریابی دیابت و فشار خون بالا تا ۱۵ دی ماه ادامه
دارد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پویش ملی بیماریابی دیابت و فشار خون بالا تا ۱۵ دی ماه ادامه
دارد
دکتر فریبا زمانخوانی در گفتگو با خبرنگار سایت احکام از اجرای پویش ملی بیماریابی دیابت و فشار خون بالا در استان البرز از ۲۰ آبان تا ۱۵ دی ماه خبر داد و گفت: با توجه به اینکه فشار خون بالا و دیابت عوامل خطر بروز سکته‌های قلبی و مغزی هستند، در این پویش افراد از نظر ابتلاء به این دو بیماری مورد غربالگری قرار می‌گیرند.
وی بیان کرد: مراقبین سلامت در شهرها و بهورزان در روستاها فشار خون و قند خون ناشتای افراد را اندازه گیری می‌کنند و توصیه‌هایی را برای پیشگیری از ابتلاء به این دو بیماری ارائه داده و در صورت احتمال ابتلاء به دیابت و فشار خون بالا، آنها را به منظور تشخیص قطعی، مراقبت و درمان به پزشک متخصص ارجاع می‌دهند.
رئیس گروه پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز بیان کرد: از همه هم استانی‌های بالای ۱۸ سال دعوت می‌شود به منظور بررسی وضعیت سلامتی خود از نظر ابتلاء به دو بیماری مذکور، در شهرهای استان به مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه‌های سلامت و در روستاها به خانه‌های بهداشت مراجعه و درخواست کنند خدمات مربوط به این پویش ملی به آنها ارائه شود. امیدوارم از خبر پویش ملی بیماریابی دیابت و فشار خون بالا تا ۱۵ دی ماه ادامه
دارد
راضی بوده باشید.

پویش ملی بیماریابی دیابت و فشار خون بالا تا ۱۵ دی ماه ادامه
دارد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۶ ۰۲:۴۱:۲۵