پوتین و آل خلیفه درباره مشارکت در سازمان شانگهای گفتگو
کردند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پوتین و آل خلیفه درباره مشارکت در سازمان شانگهای گفتگو
کردند
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از آناتولی، کرملین اواخر روز جمعه اعلام کرد رهبران روسیه و بحرین در مورد روابط و مسائل منطقه‌ای مربوط به دو کشور گفتگو کردند.
در بیانیه‌ای که در این ارتباط مسکو منتشر کرده، آمده است که «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه و «پادشاه حمد بن عیسی آل خلیفه»، تعهد متقابل خود را برای پیگیری روابط به شیوه‌ای دوستانه، متقابل سودمند و سازنده ابراز کردند.
مقامات دو کشور همچنین مجدداً تأکید کردند که دو طرف رویکردهای مشابهی در مورد جنبه‌های کلیدی اوضاع در خاورمیانه و شمال آفریقا دارند.
در این بیانیه آمده است: «در نشست اخیر سازمان همکاری شانگهای در سمرقند، تعامل و پیگیری‌ها برای ایجاد وضعیت شریک گفتگو برای بحرین در این سازمان دنبال شد.»
نکته قابل توجه در این بیانیه جایی است که پوتین به آل خلیفه درباره الحاق رسمی مناطق دونتسک، لوگانسک، زاپوریژژیا، خرسون اوکراین به روسیه اطلاع داده است.
با این حال هنوز معلوم نیست که پادشاه بحرین در این گفتگوی تلفنی چه واکنشی درباره الحاق مناطق شرق اوکراین به روسیه داشته است.
این گفتگوی تلفنی پس از آن انجام شد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه الحاق ۴ منطقه از جنوب و شرق اوکراین به این کشور را رسماً اعلام کرد. «ولادیمیر پوتین» روز جمعه در سخنرانی خود در کاخ کرملین اعلام کرد: توافقنامه الحاق لوهانسک، دونتسک، زاپروژیا و خرسون به فدراسیون روسیه را امضا خواهیم کرد. لوهانسک، دونتسک، زاپروژیا و خرسون جزو خاک روسیه شدند.
رئیس جمهور روسیه در ادامه الحاق چهار منطقه جدید فدراسیون روسیه را بیانگر اراده مردمی میلیون‌ها نفر دانست و افزود که خواست میلیون‌ها نفر در این مناطق پس از فاجعه تجزیه اتحاد جماهیر شوروی به حقیقت تبدیل شده است.
پوتین با اشاره به اقدامات دولت اوکراین علیه ساکنان منطقه دونباس گفت که اکنون ساکنان لوهانسک و دونتسک پس از سال‌ها محاصره و نفرت برای همیشه شهروند روسیه هستند.
رئیس جمهور روسیه در ادامه یادآور شد که مسکو هر کاری برای دفاع از خاک خود انجام خواهد داد و رژیم کی یف باید به خواست مردم احترام بگذارد. پوتین در بخشی از سخنرانی خود به اقدامات جنگ افروزانه غرب در اوکراین و نیز تلاش آنها برای بسط ناتو اشاره کرد و گفت: غرب نقاب از چهره خود برداشت و قصد داشت ما را مجبور به پذیرش تصمیمات استبدادی خود کند، ما را تضعیف کند و به دوران جنگ سرد بازگرداند.
پوتین ادامه داد که اروپایی‌ها به دنبال حفظ استعمار خود با کمک ابزارهای جدید بودند و برای رسیدن به منافع خود، هژمونی را بر دیگران تحمیل می‌کنند. غرب می‌خواهد کشورها از حاکمیت خود بگذرند و حتی حاضر است برای این کار به تروریسم متوسل شود.رئیس جمهور روسیه یادآور شد: روسیه کشور بزرگی است و ما نمی‌پذیریم که بر اساس قوانین جعلی بین المللی زندگی کنیم.
به گفته پوتین، غرب در حال نفرت پراکنی علیه روس‌ها است. غرب مدعی شراکت با روسیه بود، اما اقدامات آن نشان می‌دهد که نگاهش به این کشور استعماری بوده است.
رئیس جمهور روسیه با تاکید بر جنگ افروزی‌های غرب یادآور شد که ایالات متحده و انگلیس کشورها و شهرها را به ویرانه تبدیل کرده‌اند و واشنگتن اجساد زیادی را در بسیاری از کشورها از خود به جا گذاشته است. امیدوارم از خبر پوتین و آل خلیفه درباره مشارکت در سازمان شانگهای گفتگو
کردند
راضی بوده باشید.

پوتین و آل خلیفه درباره مشارکت در سازمان شانگهای گفتگو
کردند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۱ ۰۲:۳۹:۱۸