پوتین فرمان به رسمیت شناختن استقلال خرسون و زاپروژیا را امضا
کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پوتین فرمان به رسمیت شناختن استقلال خرسون و زاپروژیا را امضا
کرد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه فرمان به رسمیت شناختن خرسون و زاپروژیا در شرق اوکراین به عنوان مناطق مستقل را امضا کرد.
بر اساس این گزارش، اسناد فرمان پوتین در پایگاه کرملین منتشر شده است.
این در حالی است که دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز جمعه جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک و دو منطقه زاپروژیا و خِرسون را به روسیه الحاق خواهد کرد.
پسکوف گفته است که مراسم الحاق، روز جمعه رأس ساعت ۱۵ به وقت محلی، در کاخ بزرگ کرملین با امضای «توافق الحاق قلمروهای جدید به فدراسیون روسیه» برگزار خواهد شد.
وی درباره این مراسم گفت: توافقنامه الحاق با چهار قلمرویی که در آن همه‌پرسی انجام شده و درخواست‌های مربوطه را به طرف روسی ارائه داده‌اند، امضا خواهد شد.
همه‌پرسی برای پیوستن چهار منطقه مذکور، از هفته گذشته آغاز شد و سه‌شنبه به اتمام رسید و پس از رأی موافق اکثریت قریب به اتفاق شرکت‌کنندگان در این همه‌پرسی، مناطق مذکور درخواست رسمی خود را برای پیوستن به روسیه ارائه کردند.
اوکراین و کشورهای غربی این همه‌پرسی را ساختگی و نامشروع خوانده‌اند. الحاق این مناطق به روسیه بدان معنا است که مسکو ناحیه‌ای به وسعت کشور پرتغال را به قلمرو خود اضافه خواهد کرد.
در مراسم الحاق، پوتین سخنرانی خواهد کرد و عصر جمعه نیز مراسم جشنی در میدان سرخ مسکو برگزار می‌شود. امیدوارم از خبر پوتین فرمان به رسمیت شناختن استقلال خرسون و زاپروژیا را امضا
کرد
راضی بوده باشید.

پوتین فرمان به رسمیت شناختن استقلال خرسون و زاپروژیا را امضا
کرد  در تاریخ ۲۰۲۲-۰۹-۳۰ ۰۲:۳۹:۴۴