پوتین تاسیس نظام جدید پرداخت های بین المللی را خواستار
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پوتین تاسیس نظام جدید پرداخت های بین المللی را خواستار
شد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه تأسیس نظام مستقل پرداخت های بین المللی را خواستار شد.
بر اساس این گزارش، پوتین در همایشی پیرامون هوش مصنوعی تاسیس نظام مستقل پرداخت‌های بین المللی بر اساس ارز دیجیتال و فناوری‌های بلاک چین را خواستار شد.
پوتین در همایش بین المللی هوش مصنوعی که در مسکو برگزار شده بود، افزود: نظام پرداخت بین المللی در حال حاضر تحت سیطره گروهی اندک از کشورها قرار دارد و این زمینه یکی از خطوط هجمه علیه روسیه است.
رئیس جمهور روسیه ادامه داد: بنابراین راه اندازی یک نظام جدید پرداخت‌های بین المللی که مستقل از بانک‌ها و دخالت کشورهای ثالث باشد، ضروری است.
پوتین همچنین گفت که نهادهای مالی جهان باید بازتاب واقعیت جهان چندقطبی باشند و بر مبنای اصول دموکراسی عمل کنند.
این در حالی است که بر اساس فرمان «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه که روز چهارشنبه منتشر شد، وضعیت ویژه اقتصادی این کشور برای تضمین ثبات مالی در حوزه مقررات ارزی تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۳ تمدید شد.
مجموعه‌ای از احکام در مورد اقدامات ویژه اقتصادی در واکنش به تحریم‌های روسیه در ماه فوریه تا مارس سال جاری صادر شد.
این حکم ابتدا قرار بود در ۳۱ دسامبر سال جاری منقضی شود اما اکنون تا پایان سال ۲۰۲۳ تمدید شده است.
همزمان با تمدید اقدامات ویژه اقتصادی در روسیه، نخست وزیر این کشور نیز اعلام کرد که اقتصاد کشورمان به رغم درگیری نظامی در اوکراین و تحریم‌های گسترده غرب، آسیب اندکی متحمل شده است. «میخائیل میشوستین» نخست وزیر روسیه روز چهارشنبه در اعلام شاخص‌های اقتصادی این کشور گفت بر اساس برآوردهای اولیه، تولید ناخالص داخلی روسیه ممکن است تا پایان سال کمتر از ۳ درصد کاهش یابد. امیدوارم از خبر پوتین تاسیس نظام جدید پرداخت های بین المللی را خواستار
شد
راضی بوده باشید.

پوتین تاسیس نظام جدید پرداخت های بین المللی را خواستار
شد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۲۵ ۰۲:۴۳:۱۴