پوتین: انفجار نارنجک، دلیل سقوط هواپیمای «پریگوژین»
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پوتین: انفجار نارنجک، دلیل سقوط هواپیمای «پریگوژین»
است
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در سخنرانی در «باشگاه بین‌المللی گفتگوی والدای» در شهر سوچی از علت اصلی سقوط هواپیمای حامل «یوگنی پریگوژین» پرده برداشت.
پوتین در این نشست درباره علت سقوط مشکوک هواپیمای رئیس واگنر اعلام کرد: «چند روز پیش، رئیس گروه تحقیق درباره واکاوی علل سقوط هواپیمای حامل پریگوژین به من اطلاع داد که در پیکر اجساد کشته شدگان هواپیما، آثاری از اصابت ترکش نارنجک دستی یافت شده است.»
رئیس‌جمهور روسیه با بیان اینکه طبق شواهد موجود هیچ‌گونه عاملی خارجی در سقوط هوایپما یافت نشده، تصریح کرد که هواپیمای یوگنی پریگوژین، رئیس گروه نظامی واگنر به دلیل انفجار نارنجک‌های دستی در داخل هواپیما سقوط کرده و حمله موشکی در کار نبوده است.
وی در ادامه به ابعاد دیگری از جرایم رئیس گروه واگنر اشاره کرد و افزود: دستگاه امنیت فدرال روسیه پیشتر نیز پس از بازرسی از مقر گروه واگنر در سن پترزبورگ، از وی ۱۰ میلیارد روبل پول نقد و ۵ کیلوگرم کوکائین کشف کرده بود و تاکنون نیز تحقیق جداگانه‌ای درباره نمونه گیری از اجساد مبنی بر احتمال مصرف و حمل مواد مخدر و مصرف مشروبات الکی صورت نگرفته است.
۲۳ آگوست (اول شهریور) هواپیمای حامل پریگوژین، رئیس گروه واگنر در شمال مسکو سقوط کرد و هر ۱۰ سرنشین آن از جمله پریگوژین و دو تن از چهره‌های برجسته واگنر کشته شدند.
این سانحه دقیقاً دو ماه پس از شورش واگنر به فرماندهی پریگوژین علیه مسکو رخ داد. در جریان این شورش نافرجام و کوتاه‌مدت که در بحبوحه جنگ روسیه با اوکراین اتفاق افتاد، واگنر اواخر ژوئن شهر روستوف در جنوب روسیه را برای مدتی کوتاه اشغال و سپس به سمت مسکو حرکت کرد. با این حال، شورش واگنر با میانجی‌گری الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس خاتمه یافت و نیروهای واگنر و پریگوژین به مینسک منتقل شدند. امیدوارم از خبر پوتین: انفجار نارنجک، دلیل سقوط هواپیمای «پریگوژین»
است
راضی بوده باشید.

پوتین: انفجار نارنجک، دلیل سقوط هواپیمای «پریگوژین»
است  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۰۶ ۰۲:۳۹:۳۸