پهنه ذخائر معدنی کردستان به یک میلیون تُن رسید

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پهنه ذخائر معدنی کردستان به یک میلیون تُن رسید به گزارش سوالات شرعی و احکام، اسماعیل زارعی کوشا شامگاه دوشنبه، در دیدار با رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران «ایمیدرو»، در زمینه گسترش فعالیت‌ها و تقویت همکاری‌های این سازمان در حوزه معادن با توجه به ظرفیت‌های معدنی کردستان، در تهران گفت‌وگو کردند.
استاندار کردستان اظهار کرد: شناسایی محدوده‌های امیدبخش معدنی در این استان، دستاورد ارزشمندی در راستای به فعلیت رساندن ظرفیت معدنی است و با اجرای این مهم بستر مناسب برای رونق سرمایه گذاری فراهم شده است.
زارعی کوشا از وجود ۱۸ گونه ماده معدنی در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در مجموع تا پیش از این ۶۰۰ میلیون تُن ذخیره قطعی انواع مواد معدنی در کردستان وجود داشت، اکنون با توجه به نهضت تسهیل در امر اکتشاف در استان، این ذخایر به یک میلیون تُن افزایش یافته است.
وی تصریح کرد: استان کردستان علاوه بر ظرفیت‌های مختلف در حوزه کشاورزی، گردشگری، صنایع دستی و مرز، فرصت خدادادی بهره‌مندی از معادن متعدد را در اختیار دارد.
استاندار کردستان با تاکید بر استقرار حساب‌های بانکی و گردش مالی معادن و صنایع معدنی در بانک‌های استان گفت: انتقال حساب‌های بانکی معادن و واحدهای تولیدی به بانک‌های استان حق مسلم استان است.
وی بر سرمایه‌گذاری ایمیدرو و نهادهای سرمایه‌گذاری در محدوده پهنه‌های امیدبخش استان تاکید کرد و افزود: با اکتشافات انجام شده در این محدوده‌ها، پهنه‌های شهرستان بیجار، قروه و سقز شناسایی و برای شروع همکاری با ایمیدرو آمادگی کامل را دارد.
در این جلسه، در قالب طرح تحول سه‌جانبه بین سازمان زمین‌شناسی، ایمیدرو و معاونت معدنی وزارت صمت در پهنه دیواندره مقرر شد محدوده‌های امید بخش تا پایان سال جاری در اختیار ایمیدرو قرار گیرد و اداره صنعت، معدن و تجارت کردستان برای فراخوان سرمایه‌گذاری و مزایده در این خصوص اقدام کند.
مقرر شد؛ ایمیدرو، راهداری استان و اداره صمت کردستان در قالب تفاهم‌نامه‌ای نسبت به ایجاد زیرساخت‌های لازم در بحث بهسازی و آسفالت جاده‌های دسترسی به معادن در محورهای معدنی استان کردستان همکاری‌های لازم را داشته باشند. امیدوارم از خبر پهنه ذخائر معدنی کردستان به یک میلیون تُن رسید راضی بوده باشید.

پهنه ذخائر معدنی کردستان به یک میلیون تُن رسید  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۶ ۰۲:۳۸:۵۵