پنجمین جشنواره سراسری «هه‌لپه‌رکی» بانه برگزیدگان خود را
شناخت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پنجمین جشنواره سراسری «هه‌لپه‌رکی» بانه برگزیدگان خود را
شناخت
به گزارش خبرنگار سایت احکام، مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره سراسری «هه‌لپه‌رکی» بانه پنج‌شنبه شب با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان، جمعی از مسؤولان شهر بانه، اساتید موسیقی و هه‌لپه‌رکی، هیئت داوران جشنواره، گروه‌های شرکت کنندە در میان شور و شوق علاقمندان بە موسیقی و هنر هه‌لپه‌رکی برگزار شد.
در این آئین گروه‌های برگزیده در بخش‌های مختلف؛ اجرای گروهی برتر، موسیقی برتر، چوپی‌کیش برتر، لباس برتر، گروه برگزیده از نظر اصالت و… با اهدای لوح و نشان جشنواره و جایزه نقدی به شرخ ذیل معرفی و تقدیر شدند.
در این دوره کە با حضور ۱۳ گروه هه‌لپه‌رکی راه یافتە بە جشنواره طی روزهای ۲۳، ۲۴ و ۲۵ آبان برگزار شد، پس از ۱۳ اجرای هه‌لپه‌رکی توسط گروه‌ها در یک نوبت، براساس نظر هیئت داوران، متشکل از آقایان: دکتر قطب الدین صادقی، سیداحمد توکلی، عطا روشن زاده، رابه‌ر کوردستانی و حسین احمدی، گروه‌های برگزیده در بخش‌های مختلف؛ اجرای گروهی برتر، موسیقی برتر، چوپی‌کیش برتر، لباس برتر، گروه برگزیده از نظر اصالت و… با اهدای لوح و نشان جشنواره و جایزه نقدی به شرخ ذیل معرفی و تقدیر شدند.
گروه‌های ویژه مورد تقدیر داوران در این جشنواره شامل گروە چیکسا از خراسان، گروە «گوفند» از ارومیە، گروە «۱۲ سواره قلا» از مریوان، گروه سیروان از ایلام بود.
در بخش موسیقی برتر گروه بروسکه از بانه، در بخش «چوپی کیش» برتر گروه چیا از سقز، در بخش «گاوانی‌کش» گروه هه‌تاو از مهاباد، در بخش لباس برتر گروه «هوزان» از مهاباد، در بخش گروه هماهنگی شایان تقدیر داوران گروه به‌روژه از بانه برگزیده شدند.
در بخش اجرای هه‌لپه‌رکی اصیل منطقه گروه «روژ مرگور» از ارومیه معرفی شد و گروه هوزان از مهاباد نیز در بخش لباس شایان تقدیر داوران قرار گرفت و جایزه خواننده برتر نیز به گروه هوزان از مهاباد اختصاص یافت. امیدوارم از خبر پنجمین جشنواره سراسری «هه‌لپه‌رکی» بانه برگزیدگان خود را
شناخت
راضی بوده باشید.

پنجمین جشنواره سراسری «هه‌لپه‌رکی» بانه برگزیدگان خود را
شناخت  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۷ ۰۲:۴۰:۴۰