پلیس فرانسه در حال دستگیری معترضان فرانسوی است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پلیس فرانسه در حال دستگیری معترضان فرانسوی است به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، یک روز پس از شورش در حومه پاریس، پایتخت فرانسه، اکنون جزئیات بیشتری از ابعاد این شورش مشخص شده است و برخی منابع گفته‌اند که پلیس با خشونت تمام در حال شناسایی افرادی است که نقش اصلی را در اعتراضات اخیر در حومه شهر پاریس داشتند.
در جریان این شورش که روز گذشته رخ داد، خودروها در حومه نانتر پاریس به آتش کشیده شدند و تنش به دیگر شهرهای فرانسه سرایت کرد.
گزارش شده است که ۱۸ مرد جوان از جمله ۱۱ نفر از حومه نانتر پاریس در پناهگاه خود توسط پلیس فرانسه دستگیر شدند. این افراد متهم به دست داشتن در شورش اخیر هستند. با این حال گفته شده که پلیس هنگام دستگیری این افراد به خشونت متوسل شده است.
همچنین آتش زدن و تخریب مقر شهرداری شهر مونت آن بارویل در حومه لیل، واقع در شمال فرانسه از دیگر اقداماتی است که روز گذشته انجام شده است. علاوه بر این گفته شده که معترضان به ساختمان شهرداری در حومه شهر بیزون در شمال غربی پاریس حمله کردند و یک مدرسه ابتدایی را به آتش کشیدند.
این حوادث در فرانسه پس از قتل یک نوجوان ۱۷ ساله بدست پلیس صورت گرفت و در شامگاه سه شنبه مردم پاریس در مناطق حاشیه‌ای این شهر در اعتراض به قتل یک نوجوان ۱۷ ساله توسط پلیس به خیابان‌ها آمدند.
دفتر دادستانی عمومی منطقه نانتر نیز اعلام کرد که قتل این نوجوان در جریان بازرسی نیروهای پلیس از یک خودروی حامل چند نفر رخ داد؛ این نوجوان با شلیک مستقیم پلیس در محل حادثه کشته شده و فرد شلیک کننده هم اکنون به اتهام «قتل غیرعمد» در بازداشت است.
گفته می‌شود تصاویر منتشرشده از نحوه قتل این نوجوان باعث خشم مردم فرانسه شد. تظاهرات ابتدا با تجمع عده‌ای در مرکز پلیس نانتر در حومه پاریس آغاز شد و به سرعت به مناطق دیگر شهر نیز کشیده شد.
پلیس فرانسه می‌گوید در درگیری‌های دیشب ۱۵ نفر را بازداشت کرده است.
پس از ثبت رکورد ۱۳ مورد مرگ ناشی از تیراندازی پلیس در فرانسه در طول سال گذشته میلادی (۲۰۲۲)، این دومین تیراندازی مرگبار در چنین شرایطی در سال ۲۰۲۳ توسط پلیس به سوی شهروندان است.
حداقل سه نفر در سال ۲۰۲۱ و دو نفر در سال ۲۰۲۰ بر اثر تیراندازی پلیس کشته شدند. آمار رسمی از تیراندازی‌های مرگبار در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ نشان می‌دهد که اکثر قربانیان سیاه پوست یا عرب تبار بودند.
«مورنیا لبسی»، از ساکن محلی و مبارز ضد نژادپرستی می‌گوید وقتی با خانواده قربانی که به گفته او الجزایری الاصل هستند، صحبت کرده است، مادر او تاکید داشت که به عنوان یک مادر اهل نانتر، احساس ناامنی برای دیگر فرزندانمان دارم. امیدوارم از خبر پلیس فرانسه در حال دستگیری معترضان فرانسوی است راضی بوده باشید.

پلیس فرانسه در حال دستگیری معترضان فرانسوی است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۹ ۰۲:۴۱:۲۴