پلمپ دفتر فروش ۲ ایرلاین گران‌فروش متخلف

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پلمپ دفتر فروش ۲ ایرلاین گران‌فروش متخلف به گزارش سوالات شرعی و احکام، به‌دنبال شکایت‌های مردمی از افزایش غیر قانونی قیمت بلیت هواپیما توسط برخی ایرلاین‌ها، عصر امروز جمعه گشت مشترکی با حضور سازمان تعزیرات حکومتی، وزارت راه و شهرسازی، پلیس امنیت اقتصادی از فرودگاه سایت احکامآباد انجام شد.
در این گشت مشترک که از ساعت ۱۷ آغاز و تا ساعت ۲۲ به طول انجامید، “نادر حیدری” رییس شعبه ۴ ملی سازمان تعزیرات حکومتی، گفت: متعاقب بازدید به عمل آمده ملاحظه شد متأسفانه هیچیک از دفاتر فروش شرکت‌های هواپیمایی مستقر در فرودگاه سایت احکامآباد، نسبت به نصب و به‌کارگیری نرخ‌نامه بلیت‌های پرواز داخلی و خارجی که جز الزامات قانونی است، اقدام نکرده بودند.
معاون نظارت حکومتی اداره کل تعزیرات حکومتی تهران ادامه‌داد: متعاقب موازین قانونی، به مدیریت فرودگاه الزام شد از این پس همه دفاتر فروش واحدها و غرفه‌های مستقر در فرودگاه سایت احکامآباد نسبت به به‌کارگیری و نصب تابلوهای نرخ بلیت در حال عرضه اقدام کنند و علاوه بر آن مدیریت فرودگاه، نرخ مصوب عرضه بلیت در همه ترمینال‌های فرودگاه را در معرض دید عموم، مصوب و اعلام کند تا مراجعان فرودگاه هم از نرخ مصوب و هم از نرخ در حال عرضه هر یک از شرکت‌های هواپیمایی اطلاع متقن داشته باشند.
حیدری تصریح‌کرد: ۲ دفتر فروش شرکت‌های هواپیمایی که نسبت به سایرین وضعیت حاد یا بحرانی‌تری داشتند، به سبب عدم همکاری مناسب به‌طور موقت با نصب اطلاعیه پلمب شدند.وی تاکید کرد: در خصوص نرخ عرضه و فروش بلیت‌ها نرخ اعلام شده سازمان هواپیمایی کشوری که پیش تر اعلام شده است مبنا می‌باشد از این رو با محاسبه دقیق و کارشناسی نرخ‌های مصوب، تخلفات به شعب تعزیرات حکومتی اعلام، تا نسبت به رسیدگی صدور حکم و برخورد با متخلفان اقدام شود.
وی ادامه داد: در بازدید به عمل آمده مشخص شد متأسفانه برخی از شرکت‌های هواپیمایی خصوصی سقف میزان نرخ مصوب را رعایت نکردند و بلیت‌ها را با نرخ‌های بالاتری عرضه می‌کردند. به‌طور قطع یکی از محکومیت‌هایی که در انتظار خاطیان خواهد بود، علاوه بر جریمه و تصمیمات تکمیلی، الزام به استرداد اضافه پرداختی‌ها به شکات خواهد بود.
بنابر این گزارش شرکت‌های هواپیمایی موظف به اعمال قیمت مصوب خرداد ماه سال جاری هستند و هیچ مجوزی برای افزایش قیمت بلیت هواپیما صادر نشده و مرجع قیمت‌گذاری شورای عالی هواپیمایی است. امیدوارم از خبر پلمپ دفتر فروش ۲ ایرلاین گران‌فروش متخلف راضی بوده باشید.

پلمپ دفتر فروش ۲ ایرلاین گران‌فروش متخلف  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۱۳ ۰۲:۳۹:۲۴