پشت پرده تحرکات اخیر آمریکا در عراق از نگاه یک تحلیلگر ارشد
عراقی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پشت پرده تحرکات اخیر آمریکا در عراق از نگاه یک تحلیلگر ارشد
عراقی
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المعلومه، «عدنان الکنانی» کارشناس امور راهبردی و امنیتی عراق در اظهاراتی با رد آنچه را که محافل رسانه‌ای غربی و عربی درباره تحرکات اخیر نظامیان آمریکا در غرب عراق ضد داعش ترویج می‌دهند، گفت: هدف اساسی واشنگتن، تحقق خیال خام برپایی «اسرائیل بزرگ» در منطقه غرب آسیا است.
کارشناس امور امنیتی عراقی بیان کرد: جابه‌جایی‌های اخیر ادوات زرهی و لجستیکی ارتش آمریکا در خاک عراق ارتباطی به موضوع گروهک‌های تروریستی داعش ندارد، زیرا این مسئله دیگر برای مدت‌های مدیدی است که در نزد افکار عمومی عراق نخ نما و به برگه‌ای سوخته مبدل شده است.
الکنانی با اشاره به اینکه دیگر تسلیحات و پروپاگاندای تبلیغاتی نظامی آمریکا در نزد افکار عمومی عراق کارآیی خود را از دست داده، افزود: تغییرات پست‌های سیاسی و نظامی فرماندهان آمریکایی در عراق، صرفاً رزمایش نظامی واشنگتن برای ارتقای توان رزمی نیروها در صورت وقوع تهدیدات احتمالی و امور غیر مترقبه است.
کارشناس امنیتی عراق در گفت‌وگو با وبگاه خبری المعلومه تصریح کرد: تحرکات امروز واشنگتن را باید صرفاً از دریچه تغییرات در سیاست راهبرد آمریکا و تغییر استراتژی‌های نظامی در منطقه تحلیل کرد که هدف اول و آخر این کشور تحقق خیال‌های واهی رژیم صهیونیستی در منطقه است.
از سوی دیگر، رسانه‌های عراقی طی هفته‌های اخیر با انتشار تصاویری از تحرکات نظامی آمریکا در این کشور، از احتمال دخالت نظامی جدید آمریکایی‌ها در عراق خبر داده بودند.
گفتنی است همزمان با انتشار خبر تحرکات مشکوک نظامیان آمریکایی در هفته‌های اخیر در عراق که موجی از نگرانی را در نزد افکار عمومی عراق دامن زده بود، الینا رومانسکی، سفیر آمریکا در عراق طی روزهای گذشته، فرمانده جدیدی برای ائتلاف چند ملیتی موسوم به عملیات عزم راسخ (CJTF–OIR) ضد داعش در عراق تعیین کرد.
در دو هفته گذشته، ویدیوهایی متعددی در شبکه‌های اجتماعی در عراق از جابه‌جایی کاروان‌های نظامی آمریکا در استان‌های مختلف از جمله استان‌های غربی منتشر شده که به سوژه داغ رسانه‌ها و افکار عمومی در عراق مبدل شده است. امیدوارم از خبر پشت پرده تحرکات اخیر آمریکا در عراق از نگاه یک تحلیلگر ارشد
عراقی
راضی بوده باشید.

پشت پرده تحرکات اخیر آمریکا در عراق از نگاه یک تحلیلگر ارشد
عراقی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۲۸ ۰۲:۳۷:۴۱