پس از درگیری ها، تسلیحاتی به اسراییل نفروختیم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پس از درگیری ها، تسلیحاتی به اسراییل نفروختیم به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه اسپانیا با انتشار بیانیه‌ای صادرات سلاح به رژیم صهیونیستی را به شدت تکذیب کرد. در بیانیه اسپانیا آمده است که پس از تشدید درگیری‌ها در خاورمیانه تسلیحاتی به اسراییل نفروخته ایم.
وزارت امور خارجه اسپانیا در بیانیه خود افزود که پس از تشدید درگیری‌ها در خاورمیانه، دولت اسپانیا اجازه فروش اقلام نظامی به اسراییل را نداده است.
روز گذشته نیز، رییس بخش خاورمیانه در کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل تاکید کرد که رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر ۱۱۰ خبرنگار را هدف قرار داده است.
محمد النسور اظهار داشت که تعداد غیرنظامیان کشته شده در غزه از هفتم اکتبر بی‌سابقه بوده است.
النسور تصریح کرد که خواستار توضیح رژیم صهیونیستی در مورد این تجاوزات شدیم اما این رژیم پاسخی نداده است.
وی گفت که خبرنگاران زیادی در جنگ غزه کشته شدند و ما گزارش‌هایی در این باره ارایه دادیم.
النسور تاکید کرد کشورهایی که بر رژیم صهیونیستی تأثیرگذار هستند، باید فشار بیشتری بر آن وارد کنند.
وی بیان کرد که جز یک کشور اروپایی، هیچ کشور اروپایی دیگری ارسال سلاح به اسراییل را متوقف نکرده است.
از سوی دیگر همزمان، «مارتین گریفیتس»، معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه تاکید کرد که بیش از نیمی از ساکنان غزه در رفح جمع شده‌اند و با خطر مرگ مواجه هستند.
گریفیتس تصریح کرد که غذای بسیار ناچیزی برای ساکنان رفح باقی مانده و آن‌ها به ندرت به درمان دسترسی دارند و هیج مکان امنی وجود ندارد که به آنجا بروند.
وی گفت جامعه بین‌الملل نسبت به حمله به رفح هشدار داده و دولت رژیم صهیونیستی نمی‌تواند درخواست‌ها در این زمینه را نادیده بگیرد.
گریفیتس اظهار داشت که عملیات نظامی در رفح ممکن است به کشتار و جنایتی بزرگ در غزه منجر شود. امیدوارم از خبر پس از درگیری ها، تسلیحاتی به اسراییل نفروختیم راضی بوده باشید.

پس از درگیری ها، تسلیحاتی به اسراییل نفروختیم  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۲-۱۴ ۰۲:۴۰:۲۰