پرونده های کمیسیون رفع تداخلات در آذربایجان غربی تعیین تکلیف
شوند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پرونده های کمیسیون رفع تداخلات در آذربایجان غربی تعیین تکلیف
شوند
به گزارش خبرنگار سایت احکام، ناصر عتباتی عصر شنبه در جلسه قرارگاه صدور اسناد کاداستر اراضی استان، افزود: تا پایان سال تمامی پرونده‌های مربوط به کمیسیون رفع تداخلات تعیین تکلیف شده و هیچ پلاک بلاتکلیفی در استان وجود نداشته باشد تا بتوان با حدنگاری صد در صدی اراضی کشاورزی، مانند حدنگاری اراضی ملی استان آذربایجان غربی اولین استانی باشد که به این امر نائل می‌آید.
وی ادامه داد: همه در بحث جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی مسئولیت قانونی، ملی و شرعی دارند از این رو نهادهای مرتبط باید با رویکرد پیشگیری پای کار باشند و از ظرفیت‌های موجود و تکنولوژی روز نهایت استفاده را بکنند تا از تغییر کاربری اراضی کشاورزی که قوت مردم از آنها تأمین می‌گردد جلوگیری کرد.
عتباتی افزود: مطمئن هستیم همه مسئولین دلسوزانه نسبت به رفع تصرف‌ها، تغییر کاربری‌ها و ساخت و سازهای غیر مجاز ورود می‌کنند ولی انتظار است که برنامه مشخص و مدونی برای این کار داشته باشند و دستگاه قضائی و نهادهای نظارتی پشتیبان این اقدامات صیانتی هستند و در مورد تخلفات در این حوزه مماشات و اغماضی ندارند.
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در ادامه به عملکرد کمیسیون رفع تداخلات استان پرداخت و گفت: آمار و ارقام نشان می‌دهد که کمیسیون رفع تداخلات استان عملکرد مثبت و رو به جلویی داشته است به طوری که این کمیسیون در سه ماهه اول سال ۱۴۰۱ تعداد ۱۰ جلسه تشکیل داده و ۲۲ پلاک که مساحت آنها ۵۶۵۹ هکتار می‌باشد را مورد بررسی قرار داده است ولی با افزایش عملکرد در سه ماهه سال جاری با تشکیل ۴۴ جلسه ۲۶۴ قطعه که مساحت آنها ۲۴ هزار ۳۱۹ هکتار است.
عتباتی افزود: امیدواریم با این حرکت جهادی و رو به جلو تا آخر سال تمامی پرونده‌های مربوط به کمیسیون رفع تداخلات تعیین تکلیف شده و هیچ پلاک بلاتکلیفی در استان وجود نداشته باشد تا بتوان با حدنگاری صد در صدی اراضی کشاورزی، مانند حدنگاری اراضی ملی استان آذربایجان غربی اولین استانی باشد که به این امر نائل می‌آید.
از موارد مورد طرح در این نشست اولویت دادن استان آذربایجان غربی برای تهیه نقشه‌های هوایی در مقیاس یک دو هزار از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بود که عتباتی در همین جلسه با تماس تلفنی با بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تشریح شرایط استان قول مساعدت وی را در این خصوص اخذ کرد.
همچنین در این جلسه با توجه با نزدیک بودن اتمام مهلت عقد قرارداد با شرکت‌های مشاور که امور مربوط به نقشه برداری و تهیه پرونده‌ها و سایر موارد را عهده دار هستند با تماس تلفنی با افلاطونی رئیس سازمان امور اراضی کشور موافقت نامه عقد قرار داد با شرکت‌های مشاور را از وی اخذ کردند. امیدوارم از خبر پرونده های کمیسیون رفع تداخلات در آذربایجان غربی تعیین تکلیف
شوند
راضی بوده باشید.

پرونده های کمیسیون رفع تداخلات در آذربایجان غربی تعیین تکلیف
شوند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۸ ۰۲:۴۰:۳۱