پرداخت ۲ ماه یارانه دارو به داروخانه‌ها تا پایان
هفته

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پرداخت ۲ ماه یارانه دارو به داروخانه‌ها تا پایان
هفته
به گزارش خبرنگار سایت احکام، با اجرای طرح دارویاری که از سال گذشته کلید خورده است، قرار بود سهم ارز دارو به صورت آنلاین به حساب داروخانه‌ها واریز شود.
در ابتدای شروع طرح دارویاری، پرداخت سهم ارز دارو به داروخانه‌ها از روند قابل قبولی برخوردار بود؛ اما به یکباره شاهد تأخیرهای طولانی مدت در پرداخت مطالبات داروخانه‌ها بودیم.
در حال حاضر، داروخانه‌ها با مشکل کمبود نقدینگی مواجه اند و همین موضوع باعث شده تا شاهد بروز کمبود دارویی در کشور باشیم.
بهمن صبور نایب رئیس انجمن داروسازان تهران، نبود نقدینگی را باعث بروز کمبود دارو دانست و گفت: داروخانه‌ها پولی برای خرید دارو ندارند.
قریب به اتفاق داروخانه‌ها بابت کمبود نقدینگی، دچار مشکل شده اند و توان مالی برای خرید دارو به ویژه داروهای خاص را ندارند.
در همین حال، شهرام کلانتری خاندانی رئیس انجمن داروسازان ایران، اظهار داشت: بیش از ۱۰ همت، طلب داروخانه‌های خصوصی از محل یارانه دارو است که پرداخت نشده است.
حالا، محمدمهدی ناصحی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، از پرداخت سهم ارز دارو به داروخانه‌ها خبر داد و گفت: مسئولان سازمان برنامه و بودجه قول داده اند تا پایان هفته جاری، سهم ارز دارو بابت ماه‌های شهریور و سایت احکام، به حساب داروخانه‌ها واریز شود. امیدوارم از خبر پرداخت ۲ ماه یارانه دارو به داروخانه‌ها تا پایان
هفته
راضی بوده باشید.

پرداخت ۲ ماه یارانه دارو به داروخانه‌ها تا پایان
هفته  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۷ ۰۲:۴۲:۱۴