پدافند هوایی سوریه موشک های رژیم صهیونیستی را سرنگون
کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پدافند هوایی سوریه موشک های رژیم صهیونیستی را سرنگون
کرد
به گزارش سوالات شرعی و احکام، رژیم صهیونیستی باردیگر مناطقی را در خاک سوریه هدف قرار داد. در این ارتباط خبرگزاری رسمی سوریه، سانا به نقل از یک منبع نظامی اعلام کرد که حدود ساعت ۰:۳۰ بامداد پنجشنبه، دشمن صهیونیستی از سمت اراضی اشغالی فلسطین با هدف قرار دادن نقاطی در اطراف شهر دمشق، تهاجم هوایی انجام داد.
خبرگزاری رسمی سوریه در ادامه گفته است که پدافند هوایی ارتش این کشور موشک‌های متجاوز را رهگیری و بعضی از آنها را سرنگون کرد، هرچند این تهاجم باعث وقوع خسارات مادی شد.
جزئیات بیشتری از این اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی علیه سوریه اعلام نشده است، اما برخی منابع غیر رسمی دیگر گفته اند که در این حمله موشکی منطقه بحدالیه واقع در بین منطقه سیده زینب و منطقه شبعا بمباران شده است.
ادامه حملات و تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه سوریه در سکوت سازمان ملل صورت می‌گیرد. دو روز پیش نیز «دیمتری پولیانسکی» معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد تاکید کرده بود که واکنش نشان ندادن «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل به حملات رژیم صهیونیستی به خاک سوریه غیر قابل قبول است. وی طی اظهاراتی در جریان نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت که یکی از عوامل بی ثباتی در سوریه حملات اسرائیل و نقض سازمان یافته حریم هوایی سوریه و کشورهای همسایه و حمله به اهداف غیرنظامی در این کشور است.
همچنین، امیر سعید ایروانی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک دو روز پیش هدف قرار دادن غیر نظامیان و زیرساخت‌های اساسی در سوریه را نقض آشکار حقوق بین الملل و حقوق بشر دوستانه از سوی رژیم صهیونیستی دانست و تاکید کرد: سکوت شورای امنیت این سازمان باعث تشجیع این رژیم و گسترده‌تر شدن تجاوز آن گردیده است.
سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران که در جلسه شورای امنیت سازمان ملل در خصوص تحولات سوریه سخن می‌گفت، افزود: حضور و تحرک گروه‌های تروریستی در خاک سوریه، حاکمیت ملی این کشور و صلح و امنیت منطقه‌ای را در معرض خطر قرار داده و باید هرچه سریع‌تر پایان یابد. ایروانی توجهات را به وضعیت مردم سوریه جلب کرد و گفت: شرایط انسانی در این کشور هنوز سخت است و رنج و سختی زندگی باعث تأثیرات مهم بر روی مردم سوریه شده و ضرورت دارد نیازهای مردم در بسیاری از مناطق مورد توجه قرار گیرد.
وی تأمین کمک‌های انسان دوستانه را ضروری دانست وافزود: تضمین دسترسی بدون مانع، سریع و امن برای کمک به نیازمندان در سراسر سوریه باید در اولویت باشد. امیدوارم از خبر پدافند هوایی سوریه موشک های رژیم صهیونیستی را سرنگون
کرد
راضی بوده باشید.

پدافند هوایی سوریه موشک های رژیم صهیونیستی را سرنگون
کرد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۲۷ ۰۲:۳۶:۴۸