پخش مستقیم مراسم قالیشویان مشهد اردهال کاشان از ۲ شبکه
تلویزیونی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پخش مستقیم مراسم قالیشویان مشهد اردهال کاشان از ۲ شبکه
تلویزیونی
به گزارش خبرنگار سایت احکام محمد احترامی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری سنت فرهنگی و آئینی قالیشویان مشهد اردهال گفت: این آئین که به ثبت جهانی رسیده است امسال در روز جمعه ۱۴ سایت احکامماه در جوار حرم حضرت سلطانعلی بن باقر (ع) برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه سخنران ویژه این برنامه حجت الاسلام والمسلمین حسینی قمی است، ابراز داشت: مداح این برنامه هم سیدمهدی میرداماد است.
مسئول ستاد برگزاری مراسم قالیشویان مشهد اردهال کاشان با بیان اینکه مراسم جمعه جار نیز در پنجشنبه شب ششم سایت احکامماه در مسجد جامع فین کاشان برگزار می‌شود، تصریح کرد: در گذشته که فضای مجازی و رسانه‌ها به گستردگی کنونی نبود مراسم جمعه جار یک هفته زودتر از قالیشویان برگزار می‌شد تا مردم را نسبت به برگزاری برنامه در هفته بعد مطلع کند.
وی همچنین از اقدامات بصری در کاشان و در مسیر کاشان به مشهد اردهال خبر داد و گفت: مسیر کاشان به مشهد اردهال با پرچم‌های قرمز و سبز آراسته می‌شود.
احترامی همچنین از اقدامات ویژه ستاد برای اطلاع رسانی این مراسم خبر داد و افزود: آئین قالیشویان به طور زنده و مستقیم از دو شبکه اصفهان و قرآن و همچنین رادیو پخش می‌شود.
وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های مذهبی در حاشیه آئین قالیشویان خاطرنشان کرد: روز چهارشنبه شب ۱۲ سایت احکامماه مراسم عزاداری برگزار که طی آن حجت الاسلام صدیقی سخنران و سیدحسن ساداتی مداح این مراسم است.
مسئول ستاد برگزاری مراسم قالیشویان مشهداردهال کاشان با بیان اینکه پنجشنبه شب ۱۳ سایت احکامماه هم ویژه برنامه عزاداری با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سیدسعید حسینی نماینده ولی فقیه در منطقه و امام جمعه کاشان و با مداحی سیدمهدی میرداماد در آستان مقدس امامزاده علی بن باقر (ع) مشهد اردهال کاشان برگزار می‌شود، تاکید کرد: همچون سنوات قبل مردم عزادار و مؤمن منطقه فین کاشان مراسم پیاده روی از کاشان تا مشهد اردهال را نیز برگزار می‌کنند که نقطه شروع این مراسم مسجد جامع فین است و عزاداران پس از عبور از خیابان‌ها و معابر اصلی شهر کاشان به سمت مشهد اردهال حرکت می‌کنند. امیدوارم از خبر پخش مستقیم مراسم قالیشویان مشهد اردهال کاشان از ۲ شبکه
تلویزیونی
راضی بوده باشید.

پخش مستقیم مراسم قالیشویان مشهد اردهال کاشان از ۲ شبکه
تلویزیونی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۲۵ ۰۲:۴۱:۲۴