پایان نشست سران اِکُواس در نیجریه/ مداخله نظامی در نیجر قوت
گرفت!

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پایان نشست سران اِکُواس در نیجریه/ مداخله نظامی در نیجر قوت
گرفت!
به گزارش سوالات شرعی و احکام، کمیسر جامعه اقتصادی غرب آفریقا (اکواس) در اظهاراتی رسانه‌ای فاش کرد که رهبران گروه اقتصادی اکواس در نشست ویژه امروز (جمعه) خود در «ابوجا» پایتخت نیجریه که برای بررسی اوضاع اضطراری حاکم در نیجر گرد هم آمده بودند از طرحی برای مداخله نظامی احتمالی در نیجر خبر دادند.
وبگاه خبری «روسیا الیوم» با اعلام این مطلب نوشت: «عمر علی تورای» کمیسر گروه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا اظهار داشت که رهبران اکواس در نشست امروز خود با ارائه طرح نظامی، ابعاد، زمانبندی و بسیج نیروهای نظامی برای لشکرکشی محتمل به نیجر را بررسی کردند.
در خبری مرتبط، یک دیپلمات ارشد گامبیا درباره موضع کشورهای عضو گروه اقتصادی غرب آفریقا درباره وضعیت فوق‌العاده نیجر تصریح کرد که «اکواس» کماکان مایل است از طریق مسالمت‌آمیز و از رهگذر «تلاش‌های دیپلماتیک» مسئله بحران کنونی در نیجر را حل و فصل کند و در مرحله نخست، به عاملان کودتای نظامی «هرگونه فرصتی برای عقب نشینی از اقدام اخیر نظامی در خلع رئیس جمهور را خواهد داد.»
در خبر دیگری، «احمد عطاف» وزیر خارجه الجزایر امروز جمعه در مراسم استقبال از فرستاده ویژه رئیس جمهور نیجریه در سخنانی کودتای نظامی علیه «محمد بازوم» رئیس جمهور برکنارشده نیجر را محکوم کرد و خواستار بازگشت بازوم به قدرت شد.
وزیر خارجه الجزایر در استقبال از فرستاده رئیس جمهور نیجریه که برای بررسی اوضاع بحرانی نیجر وارد الجزایر شد، در بخش دیگری از سخنان خود با دعوت از سران کشورهای غرب آفریقا برای حل و فصل مسالمت‌آمیز اوضاع در نیجر، نسبت به مداخله نظامی هشدار داد و افزود: استفاده از نیروی قهریه خارجی علیه نیجر به وخامت اوضاع در نیجر خواهد افزود.
گفتنی است نظامیان ارتش نیجر در بامداد روز پنجشنبه (۲۷ ژوئیه / مرداد) هفته گذشته در کودتای نظامی علیه محمد بازوم، رئیس جمهور نیجر، وی را از قدرت برکنار کردند و دستور بستن پایانه‌های مرزی و منع آمد و شد را صادر کردند. امیدوارم از خبر پایان نشست سران اِکُواس در نیجریه/ مداخله نظامی در نیجر قوت
گرفت!
راضی بوده باشید.

پایان نشست سران اِکُواس در نیجریه/ مداخله نظامی در نیجر قوت
گرفت!  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۰۵ ۰۲:۴۰:۲۵