پاسخگو بودن مسئولان دغدغه نسل جوان را برطرف می‌کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پاسخگو بودن مسئولان دغدغه نسل جوان را برطرف می‌کند به گزارش سوالات شرعی و احکام، حجت الاسلام و المسلمین حبیب الله شعبانی یکشنبه در شورای فرهنگ عمومی استان همدان بیان کرد: افزایش آمار طلاق در روستاهای استان، قابل قبول نیست و برای جلوگیری از آن نیازمند آموزش‌های پیش از ازدواج در دوره دوم متوسطه هستیم.
وی ادامه داد: مجموعه‌های مرتبط همچون جهاد دانشگاهی با برگزاری دوره‌های آموزشی پیش از ازدواج نقش مهمی در کاهش آمار طلاق دارند.
شعبانی با بیان اینکه آموزش‌های پیش از ازدواج در دبیرستان بسیار مهم و دارای نقش مؤثری در جامعه است، افزود: در مقابل سند ۲۰۳۰ که با فرهنگ ما نامتناسب بود و مخالفت کردیم، امروز باید سندی متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی تدوین شود.
امام جمعه همدان با اشاره به اینکه البته در رابطه با الزامی کردن مشاوره پیش از ازدواج باید تفکر و تأمل کرد، ادامه داد: فضای روستا و سبک زندگی و تحکیم خانواده آن با شهر متفاوت است وجود آمار فعلی طلاق در روستا بسیار خطرناک است.
وی اضافه کرد: فرهنگ مشاوره خانواده در کشور هنوز جا نیافتاده و همین موضوع مشکلاتی را ایجاد کرده است، لازم است تا از همه ظرفیت‌های فرهنگی در عرصه تربیتی دانش آموزان و نسل جدید بهره ببریم.
شعبانی با بیان اینکه باید بپذیریم در بسیاری از زمینه‌های فرهنگی برای نسل جوان کوتاهی کرده‌ایم و امروز باید آن را جبران کنیم‌، گفت: یکی از مشکلات این است که برخی از مکان‌های اضافی دستگاه‌ها رها شده و در اختیار جوانان قرار نمی‌گیرد در حالی که این مجموعه‌ها متعلق به مردم است.
وی با اشاره به اینکه اگر مسئولان در میدان باشند بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود، تصریح کرد: اگر مسئولان در بین دانش آموزان حضور یابند و به شبهات پاسخ دهند، دغدغه نسل جوان نیز برطرف خواهد شد.
شعبانی در پایان عنوان کرد: امروز باید واقعیت‌های جمهوری اسلامی و نظام اسلامی برای جوانان تبیین شود، وظیفه شرعی و قانونی ما مراقبت از نسل جوان است و این جوانان سرمایه‌های آینده کشور و همان نسلی هستند که سلام فرمانده را خوانده‌اند. امیدوارم از خبر پاسخگو بودن مسئولان دغدغه نسل جوان را برطرف می‌کند راضی بوده باشید.

پاسخگو بودن مسئولان دغدغه نسل جوان را برطرف می‌کند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۳۱ ۰۲:۳۸:۴۰