وعده ماه‌های آتی برای افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری
خرم‌آباد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر وعده ماه‌های آتی برای افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری
خرم‌آباد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، فرهاد زیویار روز جمعه در حاشیه بازدید از ورزشگاه ۱۵ هراز نفری خرم‌آباد، اظهار داشت: یکی از پروژه‌های بزرگ ورزشی و عمرانی که ساخت آن از چند سال پیش شروع و در مقطعی متوقف شد، ورزشگاه ۱۵ هزار نفری خرم‌آباد است.
وی افزود: بعد از سفر رئیس جمهور اعتبار خوبی به این پروژه تزریق شد و کارهای عمرانی آن از سر گرفته شد.
استاندار لرستان، تصریح کرد: بنا داریم هر دو هفته یک بار از این پروژه بازدید کرده و روند کار را از نزدیک ببینم و به شهروندان گزارش دهیم.

زیویار، هدف از بازدید امروز را بررسی راه دسترسی به ورزشگاه از محل کمر بندی عنوان کرد و گفت: کار زیر سازی این مسیر پس از بازدید قبلی از حدود دو هفته گذشته شروع شده و هفته آینده آسفالت آن تمام می‌شود.
وی بیان کرد: کاشت چمن ورزشگاه هم انجام شده است، اما برای اینکه چمن به ثمر بنشیند حدود دو ماه زمان نیاز دارد که در این مدت مراقبت‌های لازم باید مورد توجه قرار بگیرد.
استاندار لرستان با اشاره به عملیات اجرایی مسیر دوم ورزشگاه که از قسمت شمال شرقی ورزشگاه عبور می‌کند، گفت: عملیات اجرایی این مسیر که یک مسیر ابتکاری است فردا شروع می‌شود.
زیویار، تصریح کرد: انشالله ظرف ماه‌های آتی ورزشگاه ۱۵ هزار نفری خرم آباد به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی گفت: این ورزشگاه یک مجموعه کامل است که پس از یک انتظار ۱۲ ساله برای ورزشکاران حرفه‌ای و مردم مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
بنا بر این گزارش، مرکز لرستان قرار بود روزی «دهکده المپیک» داشته باشد اما رؤیای ایجاد این طرح تحقق پیدا نکرد و از ۲۶ پروژه تنها یک سالن دو و میدانی و یک ورزشگاه ۱۵ هزار نفری نیمه‌تمام باقی ماند.
ساخت دهکده المپیک در مرکز لرستان در سال ۸۶ با حضور معاون اول رئیس جمهور و رئیس وقت سازمان تربیت بدنی و مسئولان لرستان آغاز شد.

هدف از اجرای این دهکده المپیک که در زمینی به مساحت ۲۵۲ هکتار در منطقه کمالوند خرم آباد به زمین زده شد افزایش سرانه ورزشی و ایجاد محلی برای برگزاری مسابقات مهم بین المللی و جهانی و برپایی اردوهای مختلف ورزشی در لرستان اعلام شد.
اجرای نامناسب و جزیره‌ای، تهیه طرح آرمان گرایانه و دست نیافتنی باعث شد طرحی که مصوبه هیئت دولت را نیز داشت از یک دهکده با ۶۰ زیرمجموعه به مجموعه‌ای ورزشی با ۲۶ زیر مجموعه تبدیل شود و تغییر نام بدهد.
در سفر اول هیئت دولت به لرستان هم دهکده المپیک در زمره مصوبات قرار گرفت تا به قولی ساخت این دهکده ورزشی بزرگ در لرستان «چهارمیخه» شود، اما هیچ گاه رؤیای دهکده المپیک برای مردم لرستان تحقق پیدا نکرد.
در جریان سفر دولت سیزدهم نیز این پروژه جز طرح‌ها و مصوبات سفر قرار گرفت، اما با این وجود همچنان این ورزشگاه تکمیل نشده تا این بار هم استاندار لرستان بدون اشاره به زمان مشخصی تنها بگوید که این پروژه طی ماه‌های آتی به بهره برداری خواهد رسید. امیدوارم از خبر وعده ماه‌های آتی برای افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری
خرم‌آباد
راضی بوده باشید.

وعده ماه‌های آتی برای افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری
خرم‌آباد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۴ ۰۲:۴۴:۵۷