وطن دوستی و دینداری عامل وحدت اقوام مختلف ایرانی است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر وطن دوستی و دینداری عامل وحدت اقوام مختلف ایرانی است به گزارش سوالات شرعی و احکام، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در حاشیه بازدید از جشنواره وحدت اقوام ایرانی در مصاحبه با صداوسیما با اشاره به اینکه قومیت‌های مختلف در این جشنواره شرکت کردند، افزود: مردم ایران در طول تاریخ بر دو مطلب همیشه متعصب بودند و همین کشور را حفظ کرده است؛ اینکه دین و مملکت خود را دوست داشتند.
وی ادامه داد: به همین علت در طول تاریخ، ایران هیچ وقت مجموعه کشور دیگر نبوده و همیشه مستقل بوده است؛ شاید برخی از زمامدارانش در زمان‌هایی، وابستگی‌هایی داشتند، اما به علت همین روحیه مردم هیچ وقت زمامداران جرأت نکردند بگویند که دستورمان را از کجا می‌گیریم.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه در زمینه نشاط آفرینی در مردم، خوب عمل نکردیم، گفت: برگزاری جشنواره وحدت اقوام ایرانی ابتکار بسیار خوب و لازمی بود و وحدت اقوام و مذاهب مختلف را تقویت می‌کند بنابراین حتماً باید در تهران و در سراسر کشور تکرار شود.
مخبر افزود: در گفتگو با فروشندگان و خریداران، همه مردم حالشان خوب بود و امید و نشاطی در همه ایجاد شده بود.
وی اضافه کرد: نکته مهم دیگر این است که از طریق برگزاری این جشنواره، اشتغال ایجاد شده بود به ویژه اینکه خانم‌ها، کارهای دستی را در منازل و کارگاه‌ها انجام داده بودند.
معاون اول رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد برگزاری این گونه جشنواره‌ها توسعه پیدا کند.
جشنواره وحدت اقوام ایرانی به مدت ده شب در کنار دریاچه شهدای خلیج فارس تهران برگزار شد و صنایع دستی، غذاها و لباس‌های محلی اقوام ایرانی در ۳۵۰ غرفه به نمایش در آمد و در حاشیه آن موسیقی محلی و نمایش‌های متنوعی از اقوام مختلف ایرانی برپا شد. امیدوارم از خبر وطن دوستی و دینداری عامل وحدت اقوام مختلف ایرانی است راضی بوده باشید.

وطن دوستی و دینداری عامل وحدت اقوام مختلف ایرانی است  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۲۲ ۰۲:۳۷:۴۵