وضعیت مطلوب ارائه خدمات به زائران ایرانی نسبت به حج
گذشته

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر وضعیت مطلوب ارائه خدمات به زائران ایرانی نسبت به حج
گذشته
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، دراین نشست که روز یکشنبه (۲۱ خرداد) به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب سرپرست حجاج ایرانی درمدینه منوره تشکیل شد رئیس سازمان حج و زیارت با اعلام این مطلب به وضعیت تردد زائران به مسجدالحرام، افزایش استفاده از اینترنت در هتل ها وتدابیر اتخاذ شده برای استفاده مناسب از پهنای باند اینترنت، خدماتی که هتل ها باید به زائران ارائه دهند و بیماری های شایع ویروسی در حج و میان زائران اشاره کرد.
سید عباس حسینی تعداد زائرینی را که تا روز یکشنبه به سرزمین وحی مشرف شده اند بیش از ۵۲ هزار نفراعلام کرد و روند دریافت روادید زائران را عادی دانست.
در ادامه این جلسه جواد دانشیار رئیس ستاد مدینه درباره زائران ورودی به این شهر، جده و مکه گزارش داد و گفت: زیارت دوره ۳۰۰۷۱ نفردر قالب ۲۰۳ کاروان با ۶۶۲ دستگاه اتوبوس انجام شده است.
این جلسه با گزارش محمد معصومی نماینده شرکت هواپیمایی ایران ایر درباره تعداد پروازهای انجام شده به مقصد دو فرودگاه مدینه و جده وعلل تاخیر ایجاد شده در برخی پروازها ادامه یافت.
وی گفت: درحال حاضر روزانه با ۱۸ تا ۱۹ پرواز زائران ایرانی از استان های مختلف به عربستان منتقل می شوند.
در ادامه، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خواستار اتخاذ تدابیر مناسب برای کاهش مدت زمان تاخیرپروازها و بازگشت حجاج به کشور طبق برنامه ریزی صورت گرفته شد.
حجت الاسلام والمسلمین نواب همچنین از دست اندرکاران حوزه حج و زیارت خواست قراردادهای منعقد شده در کشور میزبان برای اجاره هتل ها مورد بازنگری قرار گرفته و شفاف و روشن مطالبات از هتل داران ارائه شود.
وی با تاکید بر اینکه بخش اصلی این سفر معنوی شامل حضور در ایام تشریق و انجام اعمال و مناسک حج درحال نزدیک شدن است، تصریح کرد: در صورتی که کشور میزبان در برگزاری برخی برنامه ها مانند دعای کمیل خواسته زائران را تحقق بخشد این همکاری موجب رضایتمندی زائر بیت الله الحرام خواهد شد و افزایش محبوبیت را درپی خواهد داشت.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه ارائه خدمات بهتر به زائران موجب کسب رضایت حجاج خواهد شد، ابرازامیدواری کرد که با تلاش همه مسئولان و دست اندرکاران حج ۱۴۰۲ و تعامل ، همکاری و همراهی زائران شاهد برگزاری یکی ازحج های موفق باشیم. امیدوارم از خبر وضعیت مطلوب ارائه خدمات به زائران ایرانی نسبت به حج
گذشته
راضی بوده باشید.

وضعیت مطلوب ارائه خدمات به زائران ایرانی نسبت به حج
گذشته  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۲ ۰۲:۳۹:۲۰