وضعیت تعطیلی و یا عدم تعطیلی مدارس در استان تهران

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر وضعیت تعطیلی و یا عدم تعطیلی مدارس در استان تهران به گزارش خبرنگار سایت احکام، شامگاه جمعه سوالی که در ذهن بسیاری از والدین در استان تهران وجود دارد، این است، که آیا مدارس این استان در روز شنبه تعطیل هستند و یا خیر و دلیل این امر نیز آلودگی هوا است.
تصمیم گیری تعطیلی و یا باز بودن مدارس معمولاً در اختیار کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران است، که در محل و با مدیریت استانداری تهران برگزار می‌شود و این کمیته بر اساس شاخص‌های آلودگی هوا تصمیم گیری می‌کند.
در زمان نگارش این مطلب شاخص هوا در اغلب مناطق استان تهران بیش از ۱۵۰ بوده و طبق قانون می‌بایست، شاهد تعطیلی و یا برگزاری مجازی مدارس باشیم، اما تاکنون کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران تشکیل نشده و بر این اساس احتمال تعطیلی مدارس نزدیک به صفر است.
یک منبع نزدیک به کمیته اضطرار آلودگی هوا استان تهران در گفتگو با خبرنگار سایت احکام با بیان اینکه قطعاً امشب و فردا قبل از ساعت ۸ این کمیته تشکیل جلسه نمی‌دهد، اظهار داشت: بر این اساس مدارس باز بوده و فعالیت آن‌ها برقرار است.
البته در گذشته شاهد تصمیم گیری های لحظه‌ای برای تعطیلی مدارس حتی بعد از حضور دانش آموزان در مراکز آموزشی بوده ایم و به همین دلیل هیچ چیز دور از ذهن نیست. امیدوارم از خبر وضعیت تعطیلی و یا عدم تعطیلی مدارس در استان تهران راضی بوده باشید.

وضعیت تعطیلی و یا عدم تعطیلی مدارس در استان تهران  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۲۶ ۰۲:۴۴:۱۶