وضعیت اضطراری ملی آمریکا درباره سوریه تمدید شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر وضعیت اضطراری ملی آمریکا درباره سوریه تمدید شد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از وبگاه کاخ سفید، «جوبایدن»، رئیس جمهور آمریکا با ارسال نامه‌ای به کنگره این کشور خواستار ادامه وضعیت اضطراری سوریه شد.
در همین ارتباط، بایدن با انتشار نامه‌ای به رئیس مجلس نمایندگان و رئیس مجلس سنا گفته است: بخش ۲۰۲( d) قانون اضطراری ملی توضیحات درباره پایان خودکار وضعیت اضطراری ملی را ارائه می‌کند، مگر اینکه ظرف ۹۰ روز قبل از تاریخ سررسید آن، رئیس جمهور نامه جدیدی را درباره این وضعیت ارسال کند. پس به کنگره اطلاعیه‌ای مبنی بر اینکه وضعیت اضطراری سوریه پس از تاریخ سررسید آن ادامه خواهد داشت، ارسال می‌کنم.
رئیس جمهور آمریکا در نامه خود به رؤسای کنگره آمریکا مدعی شده است: در ارتباط با وضعیت سوریه و مسائل مرتبط با آن، باید اشاره کرد که بدلیل اقدامات دولت ترکیه برای انجام یک حمله نظامی به شمال شرق سوریه، فعالیت کارزار شکست داعش تضعیف می‌شود و جان غیرنظامیان به خطر می‌افتد و آنها بیشتر تهدید می‌شوند. پس به دلیل تضعیف صلح، امنیت و ثبات در منطقه، و همچنان تهدید غیرعادی و فوق العاده برای امنیت ملی و سیاست خارجی ایالات متحده وضعیت همچنان در سوریه اضطراری است. بنابراین تشخیص داده‌ام که ادامه وضعیت اضطراری ملی در فرمان اجرایی ۱۳۸۹۴ با توجه به وضعیت سوریه و در رابطه با آن ضروری است.
رئیس جمهور وقت ایالات متحده فرمان اجرایی ۱۳۳۳۸ موسوم به وضعیت اضطراری ملی را در یازدهم ماه مه ۲۰۰۴ و به بهانه اقدامات دولت قانونی سوریه صادر کرد. به موجب این فرمان اجرایی، دارایی افراد خاص مسدود و صدور یا صدور مجدد برخی اقلام معین به سوریه ممنوع شد.
دولت ایالات متحده در توجیه علت صدور فرمان اجرایی اولیه مدعی شده بود که این فرمان با هدف مقابله با تهدید غیرعادی و فوق‌العاده‌ای که اقدامات دولت سوریه متوجه امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا می‌کند، صادر شده است. در فرمان اجرایی اولیه، حمایت ادعایی دولت سوریه از تروریسم، تلاش دمشق برای دستیابی به سلاح‌های کشتار جمعی و برنامه موشکی از جمله موارد تهدید علیه ایالات متحده تلقی شده بودند. امیدوارم از خبر وضعیت اضطراری ملی آمریکا درباره سوریه تمدید شد راضی بوده باشید.

وضعیت اضطراری ملی آمریکا درباره سوریه تمدید شد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۱۳ ۰۲:۴۸:۳۸