وزیر خزانه‌داری آمریکا نسبت به تضعیف سلطه جهانی دلار هشدار
داد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر وزیر خزانه‌داری آمریکا نسبت به تضعیف سلطه جهانی دلار هشدار
داد
به گزارش سوالات شرعی و احکام، وزیر خزانه داری آمریکا طی نشست استماع در کنگره آمریکا در اظهاراتی اذعان کرد که وضع تحریم‌های یک جانبه علیه کشورهای مخالف سیاست آمریکا به انگیزه‌ای برای آنها در تلاش به جایگزینی دلار با ارزهای دیگر شده است.
به گزارش شبکه خبری اسپوتنیک، «جانت یلین» وزیر خزانه‌داری آمریکا در جلسه استماع کمیسیون مالی مجلس نمایندگان آمریکا در اظهاراتی معنادار اعلام کرد: «درست است که سلاح ما در برابر کشورهای متخاصم، وضع تحریم علیه آنها است، اما این تحریم‌ها، آنها را وادار کرده به تکاپوی جایگزینی برای دلار تلاش کنند.»
به نوشته اسپوتنیک روسیه، پیشتر یلین در اظهاراتی جاه‌طلبانه ادعا کرده بود که اکثر کشورهای دنیا در مواجهه با دلار ارز جایگزینی ندارند.
در همین ارتباط، مؤسسه بین‌المللی موسوم به سرمایه‌گذاری که یک شرکت تجاری در امور مالی است در گزارشی مالی پیشتر با اشاره به افزایش حجم بدهی‌های دولت‌ها در سه ماهه اول سال مالی ۲۰۲۳ به رقم ۳۰۵ تریلیون دلار اعلام کرد که حجم بدهی‌های مالی این کشور به رقم هنگفت ۳۱.۴ تریلیون دلار رسیده است.
در همین ارتباط، پیشتر سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانسی مطبوعاتی واشنگتن را به اتخاذ سیاست‌های مسئولانه و مالی خویشتن‌دارانه در برابر سایر کشورها دعوت کرد. امیدوارم از خبر وزیر خزانه‌داری آمریکا نسبت به تضعیف سلطه جهانی دلار هشدار
داد
راضی بوده باشید.

وزیر خزانه‌داری آمریکا نسبت به تضعیف سلطه جهانی دلار هشدار
داد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۴ ۰۲:۳۸:۴۴