وزیر خارجه لیبی از کار تعلیق شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر وزیر خارجه لیبی از کار تعلیق شد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، به دنبال خروش احساسات ضد صهیونیستی مردم لیبی ضد نشست هفته گذشته وزیر خارجه لیبی با همتای صهیونیستی خود در پایتخت ایتالیا، «عبدالحمید الدبیبه» نخست وزیر دولت وحدت ملی لیبی شامگاه یکشنبه با صدور دستوری از تعلیق موقت فعالیت «نجلاء المنقوش» در پست وزارت خارجه این کشور و دستور ارجاع پرونده تحقیق از وی به نهادهای نظارتی را صادر کرد.
بر پایه این گزارش، الدبیبه با صدور فرمانی خواستار تشکیل کمیته تحقیق درباره ابعاد این نشست غیر رسمی وزیر خارجه دولت وحدت ملی با مقام صهیونیستی و روشن شدن نتیجه این پرونده طی سه روز آینده شد.
در فرمان سه ماده‌ای نخست وزیر درباره تشکیل کمیته تحقیق درباره دیدار غیر علنی وزیر خارجه لیبی با الی کوهن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی آمده است که طبق ماده سه این حکم، «فتح الله عبداللطیف الزنی» وزیر امور جوانان دولت وحدت ملی تا روشن شدن ابعاد این پرونده به طور موقت متکفل پست وزارت خارجه خواهد بود.
گفتنی است در پی افشای وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از نشست هفته گذشته خود با همتای لیبیایی خود در شهر رم، پایتخت ایتالیا، احزاب سیاسی و شهرهای مختلف لیبی از جمله شهر بندری زاویه و تاجوراء دیروز (یکشنبه) کانون تظاهرات ضد دولتی بودند.
احزاب سیاسی و تظاهرکنندگان خشمگین با محکوم کردن دیدار وزیر خارجه لیبی با همتای صهیونیستی خواستار برکناری نجلاء المنقوش از پست وزارت خارجه و پیگرد قضائی وی شدند.
تظاهرکنندگان در حمایت از آرمان فلسطین و قدس اشغالی روز یکشنبه پرچم رژیم موقت صهیونیستی را به نشانه اعتراض آتش زدند. امیدوارم از خبر وزیر خارجه لیبی از کار تعلیق شد راضی بوده باشید.

وزیر خارجه لیبی از کار تعلیق شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۲۸ ۰۲:۳۷:۳۳