وزیر خارجه جدید ترکیه: بزودی به ایران سفر می‌کنم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر وزیر خارجه جدید ترکیه: بزودی به ایران سفر می‌کنم به گزارش سوالات شرعی و احکام، حسین امیر عبداللهیان، وزیر خارجه کشورمان در گفت‌وگوی تلفنی با «هاکان فیدان» وزیر امور خارجه جدید ترکیه، با تبریک انتصاب وی، ابراز امیدواری کرد همکاری‌های نزدیک دو کشور در دوره جدید ادامه و توسعه یابد.
بر اساس بیانیه وزارت خارجه کشورمان، امیرعبداللهیان در این گفت‌وگوی تلفنی با دعوت از همتای خود برای سفر به تهران، لزوم شتاب بخشیدن به برنامه گسترش مناسبات دوجانبه را مورد تاکید قرار داد.
وزیر امور خارجه کشورمان، همکاری دو کشور در مسائل منطقه‌ای را نیز حائز اهمیت بر شمرد و بر فعال‌سازی سازوکارهای منطقه‌ای تاکید کرد.
هاکان فیدان، وزیر امور خارجه جمهوری ترکیه نیز ضمن ابراز تشکر از پیام تبریک وزیر امور خارجه ایران، به اهمیت استمرار گفت‌وگوها و همکاری‌های خوب جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه در زمینه دوجانبه و منطقه‌ای اشاره و آمادگی خود برای کمک به توسعه مناسبات فیمابین دو کشور در دوره پیش رو را ابراز داشت.
وزیر خارجه ترکیه تاکید کرد که در اولین فرصت به تهران سفر خواهد کرد.
فیدان با ابلاغ سلام رئیس جمهور ترکیه به ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، از حضور محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور ایران در مراسم تحلیف رئیس جمهور ترکیه قدردانی کرد. امیدوارم از خبر وزیر خارجه جدید ترکیه: بزودی به ایران سفر می‌کنم راضی بوده باشید.

وزیر خارجه جدید ترکیه: بزودی به ایران سفر می‌کنم  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۵ ۰۲:۴۰:۱۳