وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وارد یزد شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وارد یزد شد به گزارش خبرنگار سایت احکام، عیسی زارع‌پور، امشب در بدو ورود به استان مورد استقبال سایت احکامان فاطمی استاندار یزد و جمعی از مسؤولان استان قرار گرفت.
افتتاح پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارهای شهرهای میبد، بافق و حمیدیا، که به‌طور کامل این سه شهر را تحت پوشش فیبرنوری قرار می‌دهد، از اهداف سفر وی به استان یزد است.
این پروژه توسط اپراتور پیشگامان و با بیش از ۱۶۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری دولتی و خصوصی اجرا شده تا دسترسی بیش از ۵۳ هزار خانوار به سرعت‌های چندصد مگابیتی اینترنت فراهم شود.
وزیر ارتباطات همچنین ۲۹۹ پروژه ارتباطی استان یزد از جمله راه‌اندازی سه سایت ۵G تلفن همراه در شهر یزد، احداث ۱۵ سایت ارتباطی در بخش روستایی، راه‌اندازی باجه های پست بانک روستایی در شهرک صنعتی، عقدا و ترک آباد و همچنین فاز دوم توسعه شبکه IP ملی در این استان با افزایش ۲۵ درصدی ظرفیت را با سرمایه گذاری بیش از ۷۲۵ میلیارد تومان را افتتاح خواهد کرد.
گفتنی است؛ عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارهای شهر اردکان نیز با حضور وزیر ارتباطات آغاز می شود.
وی همچنین از خط تولید فیبرنوری در مجموعه کارخانجات کابل های مخابراتی شهید قندی نیز بازدید می‌کند. امیدوارم از خبر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وارد یزد شد راضی بوده باشید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وارد یزد شد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۲-۰۶ ۰۲:۳۹:۲۴