وزرای بهداشت ایران و عراق تلفنی گفتگو کردند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر وزرای بهداشت ایران و عراق تلفنی گفتگو کردند به گزارش سوالات شرعی و احکام، بهرام عین‌اللهی، در گفتگوی تلفنی با دکتر صالح الحسناوی وزیر بهداشت عراق، ضمن قدردانی از همراهی نیروهای بهداشتی و درمانی کشور عراق در خدمت رسانی به زائران اربعین، خواستار ارتقای کیفی خدمات سلامت و تسهیل دسترسی حاضران در مراسم عظیم راهپیمایی اربعین به خدمات سلامت شد.
وزیر بهداشت در این گفتگو ضمن قدردانی ویژه از دولت عراق و وزارت بهداشت این کشور، اظهار داشت: خوشبختانه تمهیدات لازم برای تأمین سلامت زائران اربعین در ایران اندیشیده شده و نیروهای بهداشتی، درمانی و فوریت‌های پزشکی در مرزهای ۸ گانه ورود و خروج از کشور با آمادگی کامل مستقر شده اند.
عین اللهی با اشاره به بروز چند حادثه جاده‌ای در عراق برای زائران ایرانی، از همکاری وزارت بهداشت عراق در انتقال سریع مصدومان به کشورمان تقدیر کرد.
دکتر صالح الحسناوی وزیر بهداشت عراق نیز با بیان اینکه در مراسم راهپیمایی اربعین ۱۵ تا ۲۲ میلیون نفر به کشور عراق سفر می‌کنند، گفت: متأسفانه چندین حادثه جاده‌ای در مراسم امسال رخ داده که کارکنان وزارت بهداشت عراق در کنار کادر سلامت ایران، خدمات مناسبی را به مصدومان ارائه کرده اند.
وی تاکید کرد: وزارت بهداشت عراق از هیچ اقدامی برای تأمین سلامت زائران ایرانی و غیر ایرانی دریغ نخواهد کرد. امیدوارم از خبر وزرای بهداشت ایران و عراق تلفنی گفتگو کردند راضی بوده باشید.

وزرای بهداشت ایران و عراق تلفنی گفتگو کردند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۰۳ ۰۲:۴۰:۲۵