وزرای امور خارجه ایران و آلمان تلفنی گفت‌وگو کردند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر وزرای امور خارجه ایران و آلمان تلفنی گفت‌وگو کردند به گزارش سوالات شرعی و احکام، در گفت و گوی تلفنی امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و آلنا بربوک وزیر امور خارجه آلمان، در خصوص آخرین تحولات فلسطین و نیز مناسبات دوجانبه بحث و تبادل نظر شد.
امیرعبداللهیان در این گفت‌وگو با اشاره به تداوم کشتار غیرنظامیان، زنان و کودکان در غزه و کرانه باختری، بر ضرورت توجه ویژه جامعه جهانی به این موضوع مهم و مرتبط با حقوق بشر تاکید کرد.امیرعبداللهیان با محکوم کردن نسل کشی در غزه و با اشاره به ریشه بحران، راه کار سیاسی را برگزاری رفراندوم سازمان ملل میان ساکنان اصیل فلسطین شامل مسیحی، مسلمان و یهودی دانست.
رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان درخصوص روابط دوجانبه، ضمن اشاره به پیوندهای فرهنگی و تاریخی میان جمهوری اسلامی ایران و آلمان خاطر نشان ساخت: احترام متقابل و تمرکز بر منافع مشترک، لازمه حفظ و تقویت مناسبات در عرصه‌های مختلف بوده و در این چارچوب، جمهوری اسلامی ایران از گسترش مناسبات میان تهران و برلین استقبال می‌کند.
وزیر امور خارجه آلمان نیز درخصوص تحولات فلسطین، با اشاره به لزوم عدم گسترش دامنه بحران، اظهار داشت: حل بحران غزه تنها در سایه راهکارهای سیاسی ممکن است.
بربوک ضمن تصریح بر لزوم رعایت اصول حقوق بین‌الملل بشر دوستانه، گفت: آلمان خواستار مساعدت ایران برای کاهش تنش‌ها در منطقه است.
در این تماس، طرفین با تاکید بر اهمیت حفظ کانال گفت‌وگو در مسیر کمک به تقویت همکاریهای دوجانبه، برخی موضوعات کنسولی را مورد بررسی قرار دادند. امیدوارم از خبر وزرای امور خارجه ایران و آلمان تلفنی گفت‌وگو کردند راضی بوده باشید.

وزرای امور خارجه ایران و آلمان تلفنی گفت‌وگو کردند  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۰۹ ۰۲:۴۲:۰۵