وزارت خارجه اوکراین طرح صلح اندونزی را رد کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر وزارت خارجه اوکراین طرح صلح اندونزی را رد کرد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه اوکراین پیشنهاد صلح ارائه شده از سوی اندونزی را رد کرد.
پیشنهاد صلح اندونزی شامل برگزاری همه پرسی در کریمه و سایر مناطق تازه تصاحب شده روسیه است. مناطقی که اوکراین آن را متعلق به خود می‌داند.
«اولگ نیکولنکو»، سخنگوی وزارت امور خارجه اوکراین گفت: «ما از توجه اندونزی به بازگرداندن صلح در اوکراین قدردانی می کنیم… اما در مناقشه فعلی هیچ سرزمینی وجود ندارد که نیاز به برگزاری همه پرسی داشته باشد.»
نیکولنکو همچنین پیشنهاد آتش‌بس و ایجاد منطقه غیرنظامی به سبک کره بین روسیه و اوکراین را که توسط نیروهای حافظ صلح سازمان ملل نظارت می‌شود، رد کرد.
این طرح توسط پرابوو سوبیانتو، وزیر دفاع اندونزی در جریان نشست دفاعی آسیا در سنگاپور، که با حضور وزرای دفاع اوکراین و ایالات متحده برگزار شد، ارائه شد. بلومبرگ به نقل از الکسی رزنیکوف از اوکراین گفت که این پیشنهاد به نظر یک طرح روسی است نه یک طرح اندونزی.
از سوی دیگر، یک مقام ارشد ریاست جمهوری اوکراین آخرین تحولات نبرد با روسیه را با مشاور امنیت ملی آمریکا در میان گذاشت.
«آندری یرماک» رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین روز شنبه اعلام کرد که با «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا گفتگوی تلفنی داشته است.
بنا به اعلام رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین دو طرف در مورد طرح صلح اوکراین برای حل و فصل مناقشه این کشور بحث و گفتگو کردند.
یرماک در تلگرام خود نوشت: ما در مورد تمایل اوکراین برای اجرای طرح صلح [رئیس جمهور] ولودیمیر زلنسکی به عنوان اساسی برای صلح در اروپا گفتگو کردیم.
این مقام دولت اوکراین بر اهمیت مشارکت هرچه بیشتر کشورها در حمایت از این طرح تاکید کرد.
رئیس‌جمهور اوکراین در نوامبر ۲۰۲۲ از طرح صلح خود مشتمل بر ۱۰ بند رونمایی کرد. این طرح مواردی در خصوص تبادل متقابل زندانیان، تضمین امنیت هسته‌ای، غذایی و انرژی را در برمی گیرد. طرح صلح زلنسکی همچنین نکاتی در خصوص خروج تمامی نیروهای روسیه از اوکراین و احیای تمامیت ارضی کامل اوکراین در خود دارد. تضمین‌های امنیتی برای اوکراین و ایجاد یک مکانیسم بین‌المللی برای جبران خسارت این کشور با استفاده از دارایی‌های روسیه از دیگر موارد ذکر شده در طرح صلح زلنسکی است. امیدوارم از خبر وزارت خارجه اوکراین طرح صلح اندونزی را رد کرد راضی بوده باشید.

وزارت خارجه اوکراین طرح صلح اندونزی را رد کرد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۴ ۰۲:۳۹:۵۲