ورود مقاومت اسلامی عراق به نبرد ضد صهیونیستی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ورود مقاومت اسلامی عراق به نبرد ضد صهیونیستی به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، مقاومت اسلامی عراق اعلام کرد که اهداف حیاتی رژیم صهیونیستی در سواحل بحرالمیت را هدف قرار دادیم.
این برای نخستین بار در طول نبرد اخیر در فلسطین است که گروه‌های مقاومت عراق اهداف رژیم صهیونیستی در مناطق اشغالی را هدف قرار می‌دهند.
همزمان یک منبع پزشکی در غزه به الجزیره گفت: ۱۱ نفر از جمله یک خبرنگار تلویزیون فلسطین در بمباران رژیم صهیونیستی علیه خانه آن‌ها در خان یونس به شهادت رسیدند.
همچنین کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی به نقل از مقامات امنیتی هشدار داد که جلوگیری از انتقال وجوه به تشکیلات خودگردان فلسطین ممکن است منجر به فروپاشی آن شود.
وزیر دفاع فرانسه نیز گزارش داده است که ناو هلیکوپتربر دکسمو به سواحل غزه اعزام می‌شود.
از سوی دیگر، روزنامه عبری زبان یدیعوت احرونوت در گزارشی اعلام کرد که توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی تا این لحظه بیش از ۸ هزار گلوله توپ به سمت نوار غزه شلیک کرده است.
همزمان هواپیماهای اسرائیلی از دقایقی پیش حملات گسترده‌ای را علیه شهر خان یونس در جنوب نوار غزه آغاز کردند.
خبرنگار الجزیره نیز اعلام کرد که هواپیماهای اسرائیلی با ده‌ها موشک منطقه تل الهوا در غرب غزه را هدف قرار دادند.
از سوی دیگر، منابع عبری زبان اعلام کردند که آژیر خطر مجدداً در اشدود به صدا درآمده است.
همچنین حملات اسرائیل به اردوگاه‌های جبالیا در شمال نوار غزه و البریج در نوار مرکزی غزه باردیگر از سر گرفته شده است.
«ابوعبیده» سخنگوی گردان‌های قسام هم دقایقی قبل در سخنانی تاکید کرد: نیروهای فلسطینی به مبارزات خود برای جلوگیری از پیشروی نظامیان صهیونیست در محورهای مختلف ادامه می‌دهند.
وی در ادامه افزود: نیروهای ما موفق شدند یک گردان از تانک‌های دشمن را منهدم کرده و تعداد زیادی از عناصر دشمن را به هلاکت برسانند. ما موفق شدیم از پشت خطوط دشمن خود را به آنها رسانده و از نقطه صفر به عناصر دشمن حمله کنیم.
ابوعبیده تصریح کرد: یک ضدحمله طی عصر امروز در محور شمال غرب شهر غزه انجام داده و دست کم ۶ تانک و یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی را منهدم کردیم.
سخنگوی گردان‌های قسام اضافه کرد: بعد از گذشت ۲۷ روز از آغاز عملیات طوفان الاقصی نیروهای فلسطینی همچنان در محورهای مختلف حضور دارند. کابینه رژیم صهیونیستی در خصوص تعداد نظامیان به هلاکت رسیده در غزه دروغ می‌گوید.
وی افزود: شهادت هزاران تن از فرزندان ملت فلسطین دردناک است و باعث می‌شود تلاش ما برای آنکه دشمن هزینه و تاوان این کشتار را بدهد افزایش یابد.
ابوعبیده تاکید کرد: نفربر ارتش رژیم صهیونیستی موسوم به ببر در اولین آزمایش خود در غزه منهدم شد. غزه را همانطور که در گذشته هم بوده، تبدیل به یک نفرین برای صهیونیست‌ها می‌کنیم. صهیونیست‌ها مدعی بودند نفربر ببر قدرتمندترین تجهیزات نظامی در جهان است اما در برابر خمپاره‌های ما نابود شد.
از سوی دیگر، ارتش رژیم صهیونیستی به هلاکت یک نظامی وابسته به تیپ چتربازان در نبردهای شمال نوار غزه اذعان کرد.
گردان‌های قسام نیز اعلام کرد، نیروهای فلسطینی ۲ تانک ارتش رژیم صهیونیستی را در محور شمال غرب غزه با خمپاره‌های یاسین ۱۰۵ منهدم کردند.
همچنین بر اساس گزارش‌های منتشر شده نیروهای مقاومت اسلامی لبنان ۱۹ پایگاه و مقر نظامیان صهیونیست واقع در طول نوار مرزی میان لبنان و فلسطین اشغالی را به صورت همزمان هدف قرار داده‌اند.
مقاومت اسلامی لبنان ساعتی قبل در بیانیه‌ای اعلام کرد که بعد از ظهر امروز مقر فرماندهی یکی از گردان‌های ارتش رژیم صهیونیستی را هدف قرار داده است.
در این بیانیه آمده است: مقر فرماندهی گردان اسرائیلی در پادگان زبدین در مزارع شبعا اشغالی هدف قرار گرفت. عملیات با دو پهپاد انتحاری که حامل مقادیر زیادی مواد منفجره بودند، انجام شد.
حزب الله تاکید کرد که این پهپادها به هدف اصابت کرده و تلفاتی سنگین به دشمن وارد کرده است. این اولین باری است که حزب الله از پهپاد استفاده می‌کند. امیدوارم از خبر ورود مقاومت اسلامی عراق به نبرد ضد صهیونیستی راضی بوده باشید.

ورود مقاومت اسلامی عراق به نبرد ضد صهیونیستی  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۰۳ ۰۲:۳۹:۴۳