ورود بیش از ۷ میلیون مسافر به استان قم در ایام نوروز
امسال

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ورود بیش از ۷ میلیون مسافر به استان قم در ایام نوروز
امسال
به گزارش خبرنگار سایت احکام، ابوالقاسم مقیمی عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا پنجمین روز از فروردین ماه امسال ۱۸۱ هزار نفر با سفر به شهر مقدس قم در این استان اسکان یافتند.
معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری قم بیان کرد: در همین فاصله زمانی ۷ میلیون و ۲۸۲ نفر از زائران و مسافران از شهرهای مختلف کشور وارد استان قم شدند.
وی گفت: از میان ۱۸۱ هزار نفری که در قم اسکان یافتند، ۵۷ هزار نفر در اقامتگاه‌های رسمی و مابقی نیز در مراکزی همانند مدارس، حسینیه‌ها، بوستان‌ها، امکان ورزشی، امامزادگان، حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها و مسجد مقدس اسکان پیدا کردند.
مقیمی در ادامه به اشاره به آمار تصادفات ایران نوروز در قم گفت: تعداد تصادفات درون شهری و برون شهری در ایام نوروز در قم ۱۷۰۰ مورد بوده که متاسفانه ۹ نفر در این سوانح رانندگی جان خود را از دست دادند و ۳۹۷ نفر نیز دچار مجروحیت شدند.
وی افزود: در این ایام ۵ هزار و ۶۴۶ مورد بازرسی در مناطق مختلف استان قم از سوی دستگاه‌های نظارتی در حوزه‌های مختلف غذایی، درمانی، اقامتی، حمل و نقل صورت گرفته است.
معاون استاندار قم با اشاره به فعالیت اورژانس ۱۱۵ قم بیان کرد: از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا ۵ فروردین ماه امسال ۳ هزار و ۶۱۴ مورد ماموریت از سوی اورژانس انجام شده که ۳ هزار و ۹۳ نفر از خدمات درمانی بهره بردند. امیدوارم از خبر ورود بیش از ۷ میلیون مسافر به استان قم در ایام نوروز
امسال
راضی بوده باشید.

ورود بیش از ۷ میلیون مسافر به استان قم در ایام نوروز
امسال  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۳-۲۶ ۰۲:۴۳:۵۱