ورزشکاران استان بوشهر نیازمند حمایت ویژه هستند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ورزشکاران استان بوشهر نیازمند حمایت ویژه هستند به گزارش خبرنگار سایت احکام، عبدالکریم جمیری جمعه شب در همایش تجلیل از ورزشکاران، پیشکسوتان، نخبگان ورزشی شهرستان گناوه در تالار بهزاد این شهر اظهار داشت: ورزش در زندگی انسان‌ها نقش مهم و اساسی و ارزشمندی دارد.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: هرگاه از ورزش سخنی گفته می‌شود بیشتر بخشی از فلسفه و نقش آن در سلامت جسمانی مدنظر قرار گرفته ولی به تأثیر روحی، روانی، فرهنگی و اجتماعی ورزش کمتر توجه شده است.
وی گفت: ورزش یکی از مقوله‌هایی است که می‌تواند در تعالی فرهنگ جامعه بسیار نقش آفرین باشد و اگر خدای ناکرده مورد غفلت قرار گیرد در عدم تعالی و رشد فرهنگ جامعه تأثیرگذار خواهد بود.
وی اضافه کرد: ورزشکاران در سطوح مختلف تحت تربیت مربیان بیشترین ارتباط معنوی را با مربیان خود برقرار می‌کنند و بیشترین نقش تربیتی را پذیرا هستند و یک مربی ورزش می‌تواند بر متربی خود اثر بسیار زیادی داشته باشد و وی را در مسیر زندگی سالم هدایت کند.

فراهم کردن زیرساخت‌های ورزشی
وی بیان کرد: اگر ما زیرساخت‌ها و فضاهای مناسب و لازم ورزشی را فراهم و مربیان آماده به کار، مؤدب و باانگیزه را داشته باشیم و آنها نقش خود را به خوبی ایفا کنند می‌توان شاهد پرورش انسان‌هایی که از لحاظ جسمی و روحی سالم و در عرصه فرهنگی نقش آفرین بوده و گام‌های بلندی می‌توانند بردارند و نقش‌های مهمی بر عهده بگیرند، باشیم.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: متأسفانه باید اعتراف کنیم آنگونه که شایسته است به این بعد از ابعاد اثرگذاری ورزش کمتر توجه کرده‌ایم و جا دارد بهتر از گذشته به این بخش از ورزش توجه و دقت کنیم.
وی گفت: توجه به زیرساخت‌های ورزشی، هم افزایی توانمندی‌های ورزشی، استفاده بهینه از نظرها، پیشنهادهای پیشکسوتان عرصه ورزش و تکریم و تجلیل از زحمت کشان این عرصه که در میادین ورزشی در سطوح مختلف افتخارآفرینی می‌کنند و به عبارتی با تکریم ورزش و ورزشکاران انگیزه ورزشکاران را درجهت نقش آفرینی تعالی عرصه‌های فرهنگی بالا ببریم و این نقش مربیان ورزش را در توسعه فرهنگ معنوی افزایش دهیم.
جمیری ادامه داد: لذا همه مسئولان در هر سطحی که در این حوزه مسئولیت دارند باید به دو مسئله یکی فراهم کردن زیرساخت‌ها و فضای لازم در حوزه ورزش که ورزشکاران بتوانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند و دیگری مشورت با پیشکسوتان و صاحبنظران و افراد باتجربه عرصه ورزش توجه کنند.

وی گفت: در جلسه‌ای که با وزیر ورزش و جوانان داشتم و در برخی از نطق‌ها و تذکرات در مجلس نیز گفتم که توجه به ورزشکاران در تعالی فرهنگ جامعه هم پای آموزش و پرورش می‌تواند مهم و مؤثر باشد.
وی گفت: اگر یک مدیر در هر عرصه‌ای بویژه در عرصه مهم ورزش، عقل و فکر خود را به عقل و فکر دیگران بویژه کسانی که در این میدان صاحب اندیشه و تجربه هستند، گره بزند، شاهد وضعیت بهتری خواهیم بود و این هم اندیشی نیاز زیادی به منابع مالی ندارد بلکه نیاز به ارتباط و برنامه دقیق با اهالی ورزش به ویژه پیشکسوتان است.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: امید است بتوان بهتر از گذشته با اولویت قرار دادن ورزش و جوانان در سطح استان و شهرستان به این موضوع توجه بیشتری شود. امیدوارم از خبر ورزشکاران استان بوشهر نیازمند حمایت ویژه هستند راضی بوده باشید.

ورزشکاران استان بوشهر نیازمند حمایت ویژه هستند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۵-۲۰ ۰۲:۳۷:۴۷