وجود ۶ هزار خانه گردشگر پذیر غیر مجاز در گیلان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر وجود ۶ هزار خانه گردشگر پذیر غیر مجاز در گیلان به گزارش خبرنگار سایت احکام، رضا حسن پور شامگاه سه شنبه در نشست بررسی مسایل و مشکلات مدیران و بهره برداران واحدهای اقامتی و هتل‌های غرب استان گیلان با اشاره به اقدامات خوب هتل داران استان گیلان در سال جاری اظهار کرد: امسال آمارهای خوبی در بحث هتل داری گزارش شده است و میزبان گردشگران زیادی بوده ایم به طوری که بیش از ۸۰ میلیون نفر در هتل‌های استان اقامت داشته‌اند.
وی افزود: بررسی‌ها نشان داده است مسافران اقامتی در گیلان کمتر از ۱۰ مورد از هتل‌های ما شکایت داشته‌اند و مابقی از میهمان داری آنها راضی بوده‌اند و از این بابت از همه مسوولان هتل‌ها و ادارات مرتبط باید قدردانی کرد.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از امکان تخفیف ۵۰ درصدی تعرفه گاز و مالیات برای هتل داران خبر داد و گفت: این امر مستلزم اقدامات به موقع مدیران هتل‌ها است و در این میان مشکلات و خلع قانونی وجود دارد که با ابلاغ برنامه هفتم توسعه رفع خواهد شد.
وی با اعلام اینکه در استان گیلان ۶ هزار خانه گردشگر پذیر غیر مجاز وجود دارد، افزود: به دنبال سر و سامان دادن به این وضعیت هستیم و این امر با همکاری و همیاری همه هتل داران و مسوولان مرتبط محقق می‌شود.
حسن پور بر اعمال استاندارهای لازم به عنوان الزامات برای صدور پروانه بهره برداری تاکید کرد و گفت: اگر موارد مورد نیاز انجام شود تهیه پروانه کسب سه روزه انجام می‌شود و استاندارد سازی باید ظرف یک ماه انجام شود.
دولت در حمایت از سرمایه گذاری حوزه گردشگری جدی است
«محمد رضا شهاب زاده» فرماندار شهرستان آستارا نیز در این نشست با اشاره به موقعیت استراتژیکی بندر آستارا در کشور اظهار کرد: این شهرستان روزانه میزبان بسیاری از مسافران، گردشگران و کامیون‌های ایرانی و خارجی است و با توجه به اقدامات دولت سیزدهم در خصوص ارتباط با همسایگان به زودی شاهد رونق بیشتر در بخش گردشگری خواهیم بود.
شهاب زاده افزود: با اقدامات صورت گرفته در بخش‌های تجارت بین همسایگان شهرستان آستارا در کشور آذربایجان و روسیه تا دو هفته آینده مسیر پل کامیون رو ما برای تردد آنها افتتاح و تا بهمن نیز در خصوص راه آهن رشت آستارا شاهد افتتاح آن خواهیم بود.
وی با اشاره به برخی مشکلات و معضلات موجود در شهرستان آستارا بسیاری از آنها را به جا مانده از دولت‌های قبل عنوان کرد و گفت: ولی این امر سبب نمی‌شود که ما اقدامات عملی خود را در راستای رفع آنها و تمام کردن پروژه‌های عمرانی انجام ندهیم و با همه توان در خصوص اتمام مسایل و مشکلات گام بر می‌داریم.
فرماندار آستارا تاکید کرد: دولت در حمایت از سرمایه گذاری در امر گردشگری جدی است و فرمانداری نیز همراه و حامی خواهد بود تا سرمایه گذاران حوزه گردشگری اقدامات خود را انجام دهند و به بهترین خروجی برسند، زیرا یکی از راه‌های رونق اقتصادی و جذب ارز به کشور ورود مسافرین داخلی و خارجی به کشور و شهرستان است و ما نیز در این راستا از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد. امیدوارم از خبر وجود ۶ هزار خانه گردشگر پذیر غیر مجاز در گیلان راضی بوده باشید.

وجود ۶ هزار خانه گردشگر پذیر غیر مجاز در گیلان  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۰ ۰۲:۳۸:۳۲