وجود ۱۲ نقطه پرخطر سیلابی در تکاب

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر وجود ۱۲ نقطه پرخطر سیلابی در تکاب به گزارش سوالات شرعی و احکام، اسماعیل حیدری آزاد روز پنجشنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب تکاب افزود: با توجه به وجود ۱۲ نقطه پرخطر سیلابی در تکاب، دستگاه‌های خدمات رسان همه مناطق حساس و حادثه خیز سیلاب را شناسایی و جهت رفع خطر پذیری آنها سریع اقدام کنند.
وی گفت: ریختن زباله، نخاله‌های ساختمانی و فضولات حیوانی در رودخانه‌ها، زیرپل ها و مسیل‌ها تخلف بوده و پیگرد قانونی دارد و باید شهرداری تکاب برای پیشگیری از وقوع سیلاب از آن جلوگیری کند.
حیدری آزاد افزود: نخاله‌های ساختمانی موجود در بستر و حاشیه رودخانه‌ها جمع آوری و تخلیه شودو از تصرفات غیرقانونی و ساخت و سازهای غیرمجاز در حدود قانونی مجاری آبی جلوگیری و با متخلفان برخورد شود.
فرماندار تکاب گفت: لایروبی دهانه و زیرپل ها برای پیشگیری از سیل ضروری است بنابر این مدیریت امور منابع آب با مساعدت شهرداری تکاب نسبت به اصلاح فوری و هدایت مسیر سیلاب در روستای سبیل اقدام کند.
وی افزود: اقدامات اساسی پیشگیری از سیل در وروی های شهر و قره ناو حتماً انجام و در مسیرهای پرخطر طرح احداث سیل بند اجرا شود.
فرماندار تکاب گفت: به روستاییان و منازل مسکونی در مسیرهای سیلاب هشدارهای لازم داده شود و در این زمینه اطلاع رسانی گسترده صورت گیرد. امیدوارم از خبر وجود ۱۲ نقطه پرخطر سیلابی در تکاب راضی بوده باشید.

وجود ۱۲ نقطه پرخطر سیلابی در تکاب  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۲۷ ۰۲:۴۰:۲۵