واکنش کرملین به دخالت واشنگتن در بازار نفت عربستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر واکنش کرملین به دخالت واشنگتن در بازار نفت عربستان به گزارش سوالات شرعی و احکام، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه، گفت که آمریکا حق ندارد درباره سیاست‌های تولید نفت چیزی را به عربستان دیکته کند.
آژانس خبری «آناتولی» جمعه گزارش داد که دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در کنفرانسی مطبوعاتی در مسکو گفت که عربستان کشوری مستقل و دارای حاکمیت است و قادر است تصمیماتش را خود اتخاذ کند.
این اظهارات ریاست جمهوری روسیه همزمان با گزارش‌هایی مبنی بر اختلاف نظر ریاض و واشنگتن بر سر کاهش تولید نفت صورت گرفت.
پسکوف افزود: عربستان یک کشور مستقل و مسئول و یک بازیگر بسیار مهم در بازارهای بین المللی انرژی است.
وی ادامه داد: بنابراین این کشور (عربستان) قادر به اتخاذ تصمیماتی است که مربوط به اقتصادش است و هیچکس، حتی آمریکا، نباید به آن دیکته کند که چگونه با این موضوع یا مسائل دیگر برخورد کند.
در همین ارتباط، واشنگتن پست فاش کرد که محمد بن سلمان در بحبوحه اختلافات نفتی، آمریکا را به «درد بزرگ اقتصادی» تهدید کرد.
این روزنامه نوشت: محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، واشنگتن را تهدید کرد زیرا که قصد داشت ریاض را به خاطر تصمیم کاهش تولید نفت مجازات کند.
این روزنامه توضیح داد، طبق یک سند محرمانه اطلاعاتی آمریکا، پس از آنکه جو بایدن، رئیس جمهوری این کشور پاییز گذشته متعهد شد که به دلیل تصمیم عربستان برای کاهش تولید نفت در بحبوحه افرایش بهای انرژی و نزدیک شدن سریع به انتخابات در آمریکا «عواقبی» را به عربستان سعودی تحمیل کند، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به طور خاص تهدید کرد روابط بین دو کشور را قطع خواهد کرد و از این کشور انتقام اقتصادی خواهد گرفت. امیدوارم از خبر واکنش کرملین به دخالت واشنگتن در بازار نفت عربستان راضی بوده باشید.

واکنش کرملین به دخالت واشنگتن در بازار نفت عربستان  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۰ ۰۲:۳۸:۴۹