واکنش وزیرجنگ اسراییل به تحریم‌های آمریکا علیه نظامیان
صهیونیست

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر واکنش وزیرجنگ اسراییل به تحریم‌های آمریکا علیه نظامیان
صهیونیست
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، وب گاه آمریکایی آکسیوس در گزارشی به واکنش مقامات نظامی اسرائیل به تحریم احتمالی آمریکا علیه یکی از گردان‌های ارتش اسرائیل پرداخته است.
در این گزارش به نقل از دستیار وزیر جنگ اسرائیل گفته شده است که «گالانت» به عنوان وزیر جنگ با مقامات ارشد ارتش درباره تحریم‌های مورد انتظار علیه گردان نتسح یهودا گفتگو کرده است.
وزیر جنگ اسرائیل در این دیدارها گفته است که آسیب رساندن به یک گردان به معنای آسیب رساندن به کل ارتش است و این گونه اقدامات راهی برای رفتار با دوستان نیست.
همچنین گفته شده است که وزیر جنگ اسرائیل با رئیس ستاد کل ارتش درباره قصد واشنگتن برای تحریم گردان نتسح یهودا گفتگو کرده است.
براساس بیانیه ارتش اسرائیل، گالانت در دیدارهای خود درباره تحریم گردان نتسح یهودا ابراز نگرانی کرد که این تحریم‌های مورد انتظار آمریکا می‌تواند آغازی برای اقدامات مشابه علیه کل اسرائیل باشد.
برای نخستین بار و در اقدامی نادر، منابع آمریکایی از اقدام واشنگتن برای تحریم یک گردان افراطی صهیونیست‌ها در کرانه باختری خبر دادند.
به گزارش نشریه آمریکایی «اکسیوس»، سه منبع آگاه دولتی در کاخ سفید به این پایگاه خبری گزارش دادند که انتظار می‌رود طی روزهای آینده، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا از وضع تحریم‌های سخت گیرانه‌ای ضد گردان افراطی «نتسح یهودا» وابسته به ارتش اشغالگران صهیونیست در پی اقدامات ناقض حقوق بشری اخیر نظامیانش ضد ساکنان فلسطینی در کرانه باختری اعلام کند.
این نشریه آمریکایی با بی‌سابقه خواندن این اقدام کاخ سفید ضد یک واحد نظامی ارتش صهیونیستی فاش ساخت که یکی از مفاد تحریمی ضد این گردان تندرو صهیونیستی، محروم شدن اعضای آن از هرگونه دریافت کمک نظامی و آموزشی از سوی ارتش آمریکا خواهد بود.
گفتنی است روز پنجشنبه هفته گذشته، یک مؤسسه روزنامه نگاری مستقل و غیر دولتی در نیویورک که به روزنامه‌نگاری تحقیقی (ProPublica) و برای منافع عامه فعالیت می‌کند در گزارشی فاش ساخت که یک کمیته ویژه وزارت امور خارجه از ثبت و کشف مصادیقی از اقدامات ناقض حقوق بشری این واحد نظامی دریافت کرده است.
به گفته یک مقام مسئول دولتی در کاخ سفید، دستور بلینکن در وضع تحریم‌ها ضد این واحد افراطی ارتش اسرائیل به وقایع قبل از آغاز عملیات طوفان الاقصی و اقدامات خشونت طلبانه و ضد بشری این واحد در کرانه باختری ارتباط دارد.
همزمان با انتشار گمانه‌زنی‌ها و حرف و حدیث‌ها از تحریم بی‌سابقه این گردان خشن و افراطی از سوی واشنگتن، مقامات صهیونیستی به اقدام وزارت خارجه آمریکا واکنش نشان دادند.
منابع عبری گزارش دادند که نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به اقدام احتمالی کاخ سفید در تحریم این واحد نظامی با انتقاد از دولت آمریکا گفت: تحریم یکی از گردان‌های ارتش اسرائیل، اوج پستی و فروپاشی اخلاقی است.
از سوی دیگر، در ادامه واکنش‌ها و بروز اختلافات میان تل آویو و واشنگتن، وزیر اقتصاد رژیم صهیونیستی به شدت به دولت بایدن تاخت و افزود: اعمال تحریم علیه ارتش اسرائیل توسط آمریکا، دیوانگی محض و تلاش برای تحمیل حکومت فلسطین بر ماست.
از سوی دیگر، بن گویر، وزیر تندرو و جنجالی امنیت داخلی رژیم اشغالگر در موضعی با حمله به کاخ سفید اعلام کرد که تحریم سربازانمان، خط قرمز ماست. گالانت باید هرچه سریع‌تر از گردان نتسح یهودا حمایت کند. اگر اینچنین نکند، این گردان را به عنوان قهرمانان بزرگ معرفی خواهیم کرد.
گفتنی است که عناصر گردان افراطی نتسح یهودا از نظامیانی از قوم‌گرایان افراطی حریدی مذهبی و گروه مذهبی تندرو افراطی موسوم به «شبیبه الطلال» (Hilltop Youth) تشکیل شده است که هر روز علیه فلسطینیان در کرانه باختری را با اقدامات ضد انسانی مورد ضرب و جرح و خشونت قرار می‌دهند. امیدوارم از خبر واکنش وزیرجنگ اسراییل به تحریم‌های آمریکا علیه نظامیان
صهیونیست
راضی بوده باشید.

واکنش وزیرجنگ اسراییل به تحریم‌های آمریکا علیه نظامیان
صهیونیست  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۲۲ ۰۲:۳۷:۲۸