واکنش مسکو به ادعای تکراری غرب درباره پهپادهای
ایرانی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر واکنش مسکو به ادعای تکراری غرب درباره پهپادهای
ایرانی
به گزارش سوالات شرعی و احکام، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد به ادعاهای واهی غرب درباره استفاده از پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین واکنش نشان داد.
واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در نطقی در نشست شورای امنیت سازمان ملل با تکذیب ادعای کشورهای غربی در مشارکت پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین گفت: آنچه مشخص است ادعاهای طرف‌های غربی صرفاً بر اساس منابع غیر مستند و نامشخص است که هر از چندگاهی رسانه‌های غربی به آن دامن می‌زنند.
این مقام ارشد روسی در ادامه با تمسخر به ادعاهای منابع غربی درباره تسلیحات ایرانی به کارگرفته شده در جنگ اوکراین توسط روسیه با نشان دادن تصویری جعلی از سوی رسانه‌های غربی به اعضای این شورا، که ولادیمیر زلنسکی را در کنار یک لاشه یک پهپاد منسوب به ایران نشان می‌دهد، روایت پردازی‌های رسانه‌های غربی را تمسخرآمیز توصیف کرد.
نماینده روسیه در سازمان ملل با رد قاطعانه ادعاهای غربی افزود: شواهد مبهم دیگری که منابع غربی در اثبات ادعای لاشه‌های باقیمانده از تسلیحات ایرانی در جنگ اوکراین در رسانه‌ها منتشر می‌کنند، هیچ کمکی بر این ادعاها نخواهد کرد.
وی با انتقاد از انتشار اینگونه ادعاهای مغرضانه افزود: با سروهم کردن ادعاهایی اثبات نشده از رهگذر واژه‌ها و ارائه آن به شورای امنیت؛ درست در زمانی که حتی بانیان این ادعاها از صحت آن اطمینان ندارند، اقدامی نسنجیده و به بهانه ارائه گزارش‌های نامعتبر و خالی از عریضه به شورای امنیت است.
نبنزیا در بخش دیگری از نطق خود با انتقاد از عملکرد کشورهای غربی در قبال برجام افزود: کشورهای غربی با انتشار اینگونه ادعاهای واهی و سروهم بندی شده که بدون ارائه مصادیق واقعی علیه ایران و روسیه است به دنبال مشوش کردن اذهان و در صدد انحراف افکار از تخلف و نقض کشورهای غربی و آمریکا در برجام طبق مفاد (قطعنامه شماره ۲۲۳۱ شورای امنیت) هستند (که ضامن ایجاد برنامه جامع اقدام مشترک است).
گفتنی است کشورهای غربی در ادامه ناکامی در برابر سیاست‌های توسعه‌طلبانه خود علیه روسیه و ایران بارها تلاش نموده‌اند ایران را به بهانه‌های واهی به ارسال تسلیحات به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین متهم کنند. امیدوارم از خبر واکنش مسکو به ادعای تکراری غرب درباره پهپادهای
ایرانی
راضی بوده باشید.

واکنش مسکو به ادعای تکراری غرب درباره پهپادهای
ایرانی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۰۷ ۰۲:۳۷:۰۸