واکنش فرماندهی مرکزی آمریکا به حملات ایران در شمال
عراق

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر واکنش فرماندهی مرکزی آمریکا به حملات ایران در شمال
عراق
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از آناتولی، فرماندهی مرکزی نظامی آمریکا در غرب آسیا موسوم به سنتکام به حمله موشکی و پهپادی ایران علیه گروه‌های تروریستی در شمال عراق واکنش نشان داد و این حملات را محکوم کرد.
سنتکام در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما حملات موشکی و هواپیماهای بدون سرنشین ایران در نزدیکی اربیل عراق را محکوم می‌کنیم.»
در ادامه این بیانیه ادعا شده است: «چنین حملات بی‌رویه و غیرقانونی، غیرنظامیان را در معرض خطر قرار می‌دهد، حاکمیت عراق را نقض می‌کند و امنیت و ثبات عراق و خاورمیانه را به خطر می‌اندازد.»
پیشتر روابط عمومی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز دوشنبه در اطلاعیه‌ای از آغاز حملات جدید موشکی و پهپادی قرارگاه حمزه سیدالشهدا علیه‌السلام برای انهدام مقرها و مراکز باقی‌مانده گروهک‌های تروریستی تجزیه‌طلب ضدایرانی مستقر در شمال اقلیم عراق خبر داده بود.
روابط عمومی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز دوشنبه در اطلاعیه‌ای از آغاز حملات جدید موشکی و پهپادی قرارگاه حمزه سیدالشهدا علیه‌السلام برای انهدام مقرها و مراکز باقی‌مانده گروهک‌های تروریستی تجزیه‌طلب ضدایرانی مستقر در شمال اقلیم عراق خبر داد.
این در حالی است که عناصر تروریستی با تمرکز در مناطقی از شمال عراق، از این مناطق برای انجام عملیات‌های تروریستی و نفوذ به داخل اراضی ایران استفاده می‌کنند. از سوی دیگر، مقامات اقلیم شمال عراق بدون اشاره به حضور غیر قانونی عناصر تروریستی در اطراف مرزهای ایران، عملیات موشکی و پهپادی سپاه پاسداران علیه مواضع تروریست‌ها را محکوم کردند.
این چندمین دور حملات تمام عیار ایران علیه گروه‌های تروریستی مسلح در شمال عراق است. در عملیات قبلی، سردار محمدتقی اوصانلو، از مقامات ارشد نظامی ایران در این زمینه با بیان اینکه حملات سپاه با استفاده از پهپادهای انتحاری، رزمی و موشکی به مقرر گروهک‌های تروریستی در اقلیم شمال عراق صورت می‌گیرد، افزوده بود: در این عملیات تا عمق ۸۰ کیلومتری در اقلیم کردستان عراق مقر گروهک‌های تجزیه طلب را هدف قرار دادیم.
وی با اشاره به اینکه در این عملیات همه هدف‌های مورد شناسایی در مقر گروهک‌های تجزیه طلب و تروریستی در این منطقه محقق شد، اظهار کرد: تعدادی از عناصر این گروهک‌ها در داخل کشور که با هدف ایجاد اغتشاش و کشته سازی فعالیت داشتند شناسایی و دستگیر شده اند، تعدادی از این افراد نیز اعتراف کرده اند که در داخل کشور با استفاده از افراد تسلیمی گروهک‌ها در اغتشاشات حضور داشتند.
سردار اوصانلو با بیان اینکه افراد این گروهک‌ها حضور در اغتشاشات اخیر، حمله به بانک‌ها، پروژه کشته سازی و ورود سلاح‌های جنگی به کشور را در کارنامه خود داشتند، گفت: تعدادی از این افراد دستگیر شده اند اعتراف کرده اند.
فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) شمال غرب کشور با تاکید بر اینکه حملات سپاه تا خلع سلاح گروه‌های تروریستی در اقلیم شمال عراق ادامه خواهد داشت، گفت: تا زمانی که دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان خواسته‌های ایران را اجرایی نکند؛ یعنی گروهک‌های تجزیه طلب و تروریست را خلع سلاح نکند، حملات خود را ادامه خواهیم داد. این گروهک‌ها از سپرهای انسانی استفاده می‌کردند اما این اقدام تا زمانی معنی دار است اگر به خواسته‌های ایران توجه نشود ما مقر این گروهک‌ها که در کنار خانه‌های سازمانی شناسایی شده است را نیز مورد هدف قرار می‌دهیم. امیدوارم از خبر واکنش فرماندهی مرکزی آمریکا به حملات ایران در شمال
عراق
راضی بوده باشید.

واکنش فرماندهی مرکزی آمریکا به حملات ایران در شمال
عراق  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۲۲ ۰۲:۴۰:۵۱