واکنش سوریه به حمله تروریستی در روسیه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر واکنش سوریه به حمله تروریستی در روسیه به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، در اولین واکنش به حادثه تروریستی مسکو، وزارت امور خارجه سوریه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که دمشق حمله تروریستی به مجتمع کروکوس در نزدیکی مسکو، پایتخت روسیه را محکوم می‌کند.
وزارت امور خارجه سوریه در این ارتباط اعلام کرد که حمله تروریستی وحشیانه در نزدیکی مسکو بار دیگر روحیه تهاجمی و کنترل نشده در غرب را ثابت کرد.
پیش از این، ایران، مصر و اردن نیز حمله تروریستی در حومه مسکو را محکوم کرده بودند.
ساعاتی پس از اعلام خبر تیراندازی در یک سالن کنسرت در مسکو، پایتخت روسیه، دادستان‌های روسیه پس از این حادثه با اعلام آغاز به کار یک پرونده جنایی در این ارتباط، حادثه سالن کنسرت مسکو را یک اقدام تروریستی توصیف کردند.
رسانه‌های محلی روسیه نیز آمار کشته شده‌ها را در حال افزایش و حداقل ۱۸ نفر به همراه و ۴۳ زخمی عنوان کردند.
وزارت خارجه روسیه در واکنش به این حادثه اعلام کرد که اگر واشنگتن اطلاعات موثقی در مورد این حمله تروریستی دارد، باید فوراً آن را اعلام کند.
شهردار مسکو هم لغو تمامی رویدادهای ورزشی، فرهنگی و غیره در این شهر را تا ابتدای هفته آتی اعلام کرد.
همچنین گفته شده است که نیروهای ویژه پلیس روسیه موفق به یورش به مرکز حادثه شدند و در تلاش برای تعقیب ۴ مرد مسلح هستند.
ساعاتی پیش از این منابع امنیتی روسیه از تیراندازی در یک تالار موسیقی در زمان برگزاری کنسرت در شهر مسکو خبر داده بودند. منابع روس با انتشار تصاویری گزارش دادند که دستکم سه مرد نقابدار در تالار منطقه کورکاس با سلاح‌های خودکار به سمت جمعیت تیراندازی کرده است. در این تصاویر دیده شد که پشت سر عناصر مسلح، افرادی در ورودی قرار دارد که اکثر آنها کشته شدند.
یک منبع امنیتی روسیه در این باره گفت: حداقل سه فرد مسلح با لباس شبه نظامیان، به طبقه همکف تالار منطقه کورکاس حمله کردند و با سلاح‌های خودکار اقدام تیراندازی کردند. پس از آن به گفته وی، افراد مسلح نارنجک یا بمب آتش زا پرتاب کردند که باعث آتش سوزی در تالار شد.
بنابراین گزارش، افراد حاضر در سالن برای فرار از تیراندازی روی زمین دراز کشیدند، آنها دستکم ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آنجا دراز کشیدند و پس از آن شروع به فرار کرده و بسیاری از آنها موفق شدند خارج شوند.
بنابر آخرین گزارش‌ها، بیش از ۱۰۰ نفر در تالار کورکاس مبحوس شده و آتش سوزی منجر به تحریب بخشی از سقف شده است.
یک منبع امنیتی در گزارشی اولیه درباره این رخداد تروریستی عنوان کرد: پنج فرد مسلح با مسلسل به بازدیدکنندگان تالار کورکاس که به گوشه‌ای رانده شده بودند شلیک کرده‌اند که در ابتدا حداقل ۱۵ نفر کشته شدند و آمار تلفات به سرعت افزایش یافت.
به گزارش منابع روس برای بازداشت تروریست‌ها، تمام نیروهای ممکن، از جمله نیروهای امنیتی در مسکو، به محل اعزام شده‌اند. همچنین سرویس‌های امنیتی در حالت آماده باش قرار گرفته و فرماندار منطقه مسکو وروبیوف نیز به محل تیراندازی رفته و یک ستاد عملیاتی را سازماندهی کرده است. امیدوارم از خبر واکنش سوریه به حمله تروریستی در روسیه راضی بوده باشید.

واکنش سوریه به حمله تروریستی در روسیه  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۳-۲۳ ۰۲:۴۲:۵۵