واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه نسبت به تحولات فرانسه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه نسبت به تحولات فرانسه به گزارش سوالات شرعی و احکام، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه میزبانی فرانسه از گردهمایی فرقه تروریستی منافقین، هم زمان با نارضایتی‌های سیاسی و اجتماعی و اعتراضات فراگیر مردمی در این کشور را ناشی از بی‌توجهی دولت فرانسه به خواسته‌های شهروندان خود و تداوم حمایت سیاسی از گروهک‌های تروریستی دانست و آن را به شدت محکوم کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان ساخت؛ دولتمردان فرانسوی به جای جبران اشتباهات فاحش گذشته در حمایت از قاتلان مردم ایران و نیز تمرکز بر ریشه‌یابی و حل‌وفصل اساسی مشکلات و بحران عمیق داخلی آن کشور و اصلاح برخوردهای تبعیض‌آمیز و نژادپرستانه با شهروندان فرانسه، عرصه را برای گردهمایی تروریست‌هایی فراهم می‌کنند که اخیراً صدای طبل رسوایی آنان در آلبانی به گوش همه جهانیان رسیده است.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی ضمن هشدار نسبت به تبعات سیاسی و حقوقی تداوم رویکرد دولت فرانسه در حمایت و میزبانی از تروریست‌ها و قاتلان شهروندان و مسؤلان ایرانی، تاکید کرد: تروریست‌هایی که با ارتکاب جنایاتی تکان‌دهنده و هولناک، به کشور و ملت خود خیانت کرده‌اند، قطعاً از خیانت به حامیان خارجی خود هم دریغ نخواهند کرد. از این نگاه پشتیبانان تروریست‌ها نه تنها هیچ طَرفی از آنها نخواهند بست، بلکه دود اقدامات این آتش افروزان در نهایت به چشم خود آنها خواهد رفت.
کنعانی افزود؛ به دولتمردان فرانسه توصیه می‌کنیم به جای حمایت از اینگونه گروهک‌های تروریستی برای ایجاد ترور و آشوب در صحنه داخلی سایر کشورها، به خواسته‌های مردم فرانسه توجه نمایند.سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت؛ رفتار دوگانه در برخورد با تروریسم هیچ گاه از نگاه تیزبین ملت ایران و آزاد اندیشان جهان دور نخواهد ماند. امیدوارم از خبر واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه نسبت به تحولات فرانسه راضی بوده باشید.

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه نسبت به تحولات فرانسه  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۰۳ ۰۲:۳۹:۴۸