واکنش سازمان ملل به آزادی دو محکوم امنیتی و قدردانی از
«رئیسی»

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر واکنش سازمان ملل به آزادی دو محکوم امنیتی و قدردانی از
«رئیسی»
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از ای بی سی نیوز، سازمان ملل ادعا دارد که یک ایرانی-آمریکایی ۸۵ ساله که قبلاً برای آژانس کودکان سازمان ملل کار می‌کرد و در سال ۲۰۱۶ در ایران بازداشت شده بود، اجازه پیدا کرده که کشور را برای درمان پزشکی در خارج از کشور ترک کند.
این خبر را «استفان دوجاریک»، سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد و با اعلام آزادی باقر نمازی این را نیز افزود که «آنتونیو گوترش»، دبیرکل سازمان ملل متحد قدردان این است که پس از درخواست از «ابراهیم رئیسی»، رئیس‌جمهور ایران، این خواسته برآورده شد.
دوجاریک گفت که دبیرکل از اینکه سیامک نمازی، پسر باقر نمازی، از بازداشت آزاد شده، خوشحال است.
همچنین «جارد گنسر»، وکیل بین المللی حقوق بشر که به پرونده نمازی‌ها رسیدگی می‌کند، در توییتی نوشت: «خوشحالم که برای اولین بار در هفت سال گذشته اعلام کنم که سیامک نمازی یک شب را در خانه با پدر و مادرش در تهران می‌گذراند. ممنوعیت سفر باقر نمازی برداشته شده است. البته تا زمانی که آنها به ایالات متحده برنگردند و کابوس طولانی آنها به پایان نرسد، ما نیز آرام نخواهیم نبود.»
باقر نمازی، نماینده سابق یونیسف، در سال ۲۰۱۶ با اتهامات امنیتی و بدلیل همکاری با آمریکا در ایران بازداشت شد. اگرچه هر دو نمازی‌ها به اتهام جاسوسی به ۱۰ سال زندان محکوم شده‌اند، اما ایران به دلایل انسان دوستانه به باقر نمازی در سال ۲۰۱۸ مرخصی پزشکی اعطا کرد و پس از آن محکومیت او به گذراندن دوره کاهش یافت، هرچند تا کنون باقر نمازی اجازه خروج از ایران را نداشته بود. با این حال سیامک نمازی تا کنون همچنان در زندان مشغول گذراندن دوره محکومیت خود بوده است.
سخنگوی سازمان ملل با قدردانی از همکاری مقامات ایرانی همچنین گفت: سازمان ملل به تعامل با مقامات ایرانی در مورد طیفی از موضوعات مهم از جمله وضعیت منطقه‌ای، توسعه پایدار و ارتقا و حمایت از حقوق بشر ادامه خواهد داد. امیدوارم از خبر واکنش سازمان ملل به آزادی دو محکوم امنیتی و قدردانی از
«رئیسی»
راضی بوده باشید.

واکنش سازمان ملل به آزادی دو محکوم امنیتی و قدردانی از
«رئیسی»  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۲ ۰۲:۳۸:۴۰